Par Muzeju

Rīgas Jūgendstila centra kultūras mantojuma digitalizācija un virtuālā muzeja izstrāde

Projekta mērķis ir digitalizēt Rīgas Jūgendstila centra kultūras mantojumu un izveidot virtuālo muzeju. Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta programmas LV04 „Kultūras un dabas mantojuma saglabāšana un atjaunināšana” iepriekš noteiktā projekta „Rīgas Jūgendstila centra kultūras mantojuma digitalizācija un virtuālā muzeja izstrāde”  (projekta Nr. EEZLV04/INP/2013/3) kopējais finansējums ir 414 600 euro, no kura 50% jeb 207 300 euro līdzfinansē Rīgas pilsētas pašvaldība, bet 50% jeb 207 300 euro ir programmas atbalsta summa, kuru, savukārt, veido 15 % jeb 31 095 euro valsts budžeta līdzfinansējums un 85% jeb 176 205 euro Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta līdzfinansējums.

Ar Eiropas Ekonomikas zonas un Norvēģijas finanšu instrumentu palīdzību Islande, Lihtenšteina un Norvēģija sekmē sociālo un ekonomisko atšķirību mazināšanu un divpusējo attiecību stiprināšanu ar saņēmējvalstīm Eiropā. Visas trīs valstis cieši sadarbojas ar Eiropas Savienību atbilstoši Eiropas Ekonomikas zonas līgumam.

No 2009. līdz 2014. gadam paredzētais Eiropas Ekonomikas zonas un Norvēģijas finanšu instrumentu apjoms ir 1,79 miljardi eiro. Norvēģija nodrošina apmēram 97% no kopējā finansējuma apmēra. Uz finansējuma saņemšanu var pretendēt nevalstiskās organizācijas, pētniecības un akadēmiskās institūcijas, kā arī publiskais un privātais sektors 12 jaunākajās ES dalībvalstīs, Grieķijā, Portugālē un Spānijā. Sadarbība ar donorvalsts institūcijām ir ļoti plaša, un darbības iespējams īstenot līdz 2016. gadam.

Galvenās atbalstītās jomas ir apkārtējās vides aizsardzība un klimata pārmaiņas, pētniecība un stipendijas, pilsoniska sabiedrība, veselība un bērni, dzimumu līdztiesība, taisnīgums un kultūras mantojums.

Interaktīvās ekspozīcijas izstrāde>> video

Atklāta muzeja “Rīgas Jūgendstila centrs” virtuālā ekspozīcija

2016-09-30

Pirmajās dienās to apmeklējuši jau vairāk kā 500 rīdzinieku un pilsētas viesu

2016. gada 30. septembrī Rīgā, Alberta ielā 12 tika atklāta muzeja “Rīgas Jūgendstila centrs” virtuālā ekspozīcija. Projekts norisinājās trīs gadus un tā ietvaros labākie nozares speciālisti veikuši apjomīgu izpētes darbu, kāds Latvijā tapis pirmo reizi. Ekspozīcija sevī ietver trīs jaunas virtuālā muzeja telpas un vienu multimediju konferenču zāli, kā arī 10 interaktīvas programmas, kas atklāj Rīgu kā jūgendstila metropoli un iepazīstina ar jūgendstila arhitektūras meistariem un viņu daiļradi, kā arī ar interjera, sadzīves un mākslas priekšmetiem un rīdzinieku modes tendencēm 20. gs. sākumā. Ekspozīcija būs saistoša gan lieliem, gan maziem muzeja apmeklētājiem.

Aicinām medijus uz muzeja “Rīgas Jūgendstila centrs” virtuālās ekspozīcijas atklāšanu

2016-09-22

2016. gada 30. septembrī pulksten 13.00 Rīgā, Alberta ielā 12 notiks muzeja “Rīgas Jūgendstila centrs” virtuālās ekspozīcijas atklāšana, kurā piedalīsies Ārkārtējais un pilnvarotais Norvēģijas Karalistes vēstnieks Latvijas Republikā Steinars Ēgils Hāgens, viesi no Norvēģijas nacionālā jūgendstila centra, LR Kultūras ministrijas pārstāvis, Rīgas vicemērs Andris Ameriks, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Eiženija Aldermane, kā arī daudzi nozares speciālisti.

DARBS PIE RĪGAS JŪGENDSTILA VIRTUĀLĀ MUZEJA IZVEIDES

2016-03-07

2013. gada decembrī uzsāktā projekta „Rīgas Jūgendstila centra kultūras mantojuma digitalizācija un virtuālā muzeja izstrāde” īstenošanas termiņš ticis pagarināts līdz 2016.gada 31.oktobrim. Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienība turpina darbu pie muzeja digitālās ekspozīcijas veidošanas.

Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta līdzfinansētās programmas LV04 „Kultūras un dabas mantojuma saglabāšana un atjaunināšana” vidusposma izvērtēšanas pasākums.

2015-12-02

2015.gada 26.novembrī Muzejā  viesojās Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta līdzfinansētās programmas LV04 „Kultūras un dabas mantojuma saglabāšana un atjaunināšana” vidusposma izvērtēšanas pasākumam projekta īstenotāji, līdzfinansējuma saņēmēji un sadarbības partneriem no Latvijas un Donorvalstīm.

TURPINĀS DARBS PIE RĪGAS JŪGENDSTILA VIRTUĀLĀ MUZEJA IZVEIDES

2014-07-02

Projekts „Rīgas Jūgendstila centra kultūras mantojuma digitalizācija un virtuālā muzeja izstrāde” tika uzsākts 2013. gada decembrī, un tā ietvaros Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienība turpina darbu pie muzeja „Rīgas Jūgendstila centrs” digitālās ekspozīcijas veidošanas.