2024. gada 25. un 26. janvārī notika Eiropas padomes kultūras programmas “Radošā Eiropa” projekta "Jūgendstils – jauna utopija. Kā pagātne var kļūt par tiltu uz ilgtspējīgu nākotni" (PVM ID APS1689/CREA-CULT-2023-COOP-2 ID101131648) projekta vadības darba grupas ievadseminārs. Seminārā piedalījās projekta partneri: Reseau Art Nouveau Network (RANN), Ungārijas Nacionālā dekoratīvās un lietišķās mākslas muzeja, Aveiro pilsētas pašvaldības, Ļvivas pašvaldības uzņēmuma “Mantojuma birojs”, Nansī pilsētas apvienības, Alkojas pilsētas pašvaldības, Hortas muzeja, Bihoras vēstures pieminekļu aizsardzības fonda pārstāvji no Oradjas Rumānijā, Slovēnijas Nacionālā muzeja, Briseles mantojuma un pilsētplānošanas pārvaldes, Leona Lozē nama fonda. Semināra dalībniekus uzrunāja RANN prezidents Benžamens Zurstrasens (Benjamin Zurstrassen), RANN koordinācijas biroja vadītāja Ērika Džuliani (Erika Giuliani), RANN koordinācijas biroja vadītājas asistente Irena Domeneka Komella (Irene Domènech Comella) un mediju, komunikācijas koordinatore Alisija Jakhoja (Alicia Yakhoui). Dalībnieki tika informēti par projekta dokumentācijas – līgumu, atskaišu un rēķinu sagatavošanu, un iepazīstināti ar dokumentu aprites vadlīnijām, termiņiem, kā arī ar Eiropas komisijas programmas “Radošā Eiropa” projektu publicitātes veidošanas vadlīnijām. Tika nolemts rīkot radošo konkursu projekta logo izstrādei.
Ievadseminārā muzeju “Rīgas Jūgendstila centrs” pārstāvēja projektu vadīta Iveta Sproģe un projektu koordinatore Jūlija Trofimova. Muzeja “Rīgas Jūgendstila centrs” pārstāvji piedalījās izglītojošo programmu izstrādes seminārā, kurā Elizabete Horta (Elisabeth Horth) no Briseles prezentēja “Priomotēku” – Hortas muzeja maketu ar ievērojamā arhitekta Viktora Hortas projektētas jūgendstila ēkas konstrukciju, kas radīts, lai dažāda vecuma auditoriju iepazīstinātu ar jūgendstila interjeru. Semināra dalībnieki varēja iepazīties ar paraugu, lai projekta izstrādes gaitā veidotu savu modeli.
Ievadseminārs notika jūgendstila ēkā – Van de Etveldes namā, kurā atrodas projekta vadošā partnera - RANN pārstāvniecība.
Dalība projekta darba grupas ievadseminārā, tikšanās ar dažādu muzeju, institūtu, tūrisma biroju un mākslas centru pārstāvjiem ir nozīmīgs ieguldījums muzeja “Rīgas Jūgendstila centra” starptautiskās sadarbības veicināšanā un projekta realizācijas uzsākšanā.
Sadarbības organizēšana ļaus mērķtiecīgi organizēt muzeja “Rīgas Jūgendstila centrs” starptautisko sadarbību ar jauniem sadarbības partneriem un sagatavot 2024. gada Pasaules jūgendstila dienas pasākumu programmu, jaunas izstādes Rīgā un Eiropā.
Atslēgvārdi: Starptautiskais jūgendstila pilsētu sadarbības tīkls Reseau Art Nouveau Network, Programma “Radošā Eiropa”, Muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs”, Rīgas jūgendstila kultūrvēsturiskais mantojums