Pasākumi

Muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” aicina uz profesora Jāņa Krastiņa lekciju “Eiropas jūgendstils. Brisele.”

16.05.2024.

Ceturtdien, 2024. gada 16. maijā plkst. 17.00 muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs” ar lekciju “Eiropas jūgendstils. Brisele” uzstāsies jūgendstila pētnieks, profesors Jānis Krastiņš. Muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” aicina interesentus uz lekciju, kas iepazīstinās ar vienu no skaistākajām Eiropas jūgendstila pilsētām – Briseli, tās arhitektūras šedevriem un arhitektiem, kuru vidū minami tādi pasaulslaveni vārdi kā Viktors Horta, Pols Košī, Henrijs van de Velde, Pauls Hankars un citi.

Tieši Briselē 1893. gadā arhitekts Viktors Horta uzprojektēja pirmo jūgendstila ēku – namu profesoram Emīlam Taselam. Šī ēka bija pirmais pārliecinošais piemērs, kas liecināja par arhitektūrā briestošajām pārmaiņām. Šis projekts bija solis ceļā uz jaunām iespējām: drīz tapa savrupmājas Armānam Solvē un Edmonam van Ētveldem un tautas nams sociālistu partijai. Īsā laikā jūgendstils no Briseles sāka izplatīties visā Eiropā. Iekarojis stabilu vietu arhitektūrā un mākslā, jūgendstils turpināja attīstīties, sazarojoties vairākos novirzienos.

Jānis Krastiņš (dz. 1943.g.) - latviešu arhitekts, arhitektūras teorētiķis, daudzu arhitektūras vēstures grāmatu autors, Rīgas Tehniskās universitātes profesors, Latvijas Zinātņu akadēmijas īstenais loceklis, 1998. gadā apbalvots ar Latvijas Zinātņu akadēmijas Lielo medaļu par Rīgas 19. un 20. gadsimta arhitektūras izpēti, veicinot Rīgas vēsturiskā centra iekļaušanu UNESCO Pasaules kultūras mantojuma sarakstā.

Informējam, ka lekcijas laikā tiks veikta video filmēšana. Iegūtie materiāli tiks izmantoti pasākuma publicitātes nolūkos, ka arī informatīvu materiālu veidošanai.

Dalības maksa – 10,00 EUR/personai. Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās, zvanot 67181465 vai rakstot jugendstils@riga.lv muzeja darba laikā.