Pasākumi

Rudenīgs Bērnu rīts ar Runci Albertu

15.10.2023.

Muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” 2023. gada 15. oktobrī plkst. 11.00 aicina uz Bērnu rītu. Kopā ar Runci Albertu bērni iepazīs rudens motīvus jūgendstila muzeja interjerā, apskatīs un pielaikos cepures, kā arī iemūžinās mirkli jūgendstila fotosalonā.

Kopā ar Runci Albertu bērni iepazīs jūgendstila līnijas un formas, izkrāsos savu rudens zīmējumu ar kastaņu motīvu no muzeja kamīntelpas un izspēlēs jautras rotaļas. Muzeja virtuālajā ekspozīcijā visai ģimenei būs iespēja salikt jūgendstila nama puzli, pārbaudīt savas arhitekta iemaņas, kā arī izveidot sev diplomu ar Jūlija Madernieka ornamentiem. Bērnu rīta nodarbību vadīs muzeja “Rīgas Jūgendstila centrs” projektu vadītāja Iveta Sproģe.
Dabas motīvi un stilizēti augu valsts rotājumi ir nozīmīga jūgendstila interjera sastāvdaļa. Muzeja “Rīgas Jūgendstila centrs” zaļgano toņu gamma kamīntelpā ar kastaņiem, priežu skuju motīvi ēdamistabā, rožu sārtā dvesma guļamistabā – to muzeja apmeklētāji iemīļojuši un sajutuši kā organisku dabas motīvu klātbūtni jūgendstila mājoklī. Viesistabas margrietiņu motīvs iedvesmo un ļauj just Latvijas pļavas vasarīgās noskaņas visu gadu. Piesātinātie kastaņu toņi atgādina par bagātīgo ražas laiku un saules ritējumu rudenī un rosina apmeklētājus domāt par jūgendstila mīlestību uz dabu.

Uz pasākumu aicināti bērni vecumā no 5 līdz 8 gadiem.
Vietu skaits ir ierobežots, tādēļ lūdzam pieteikt dalību iepriekš, zvanot pa tālruni +37167181465 vai rakstot uz e-pastu: jugendstils@riga.lv, vai sūtot ziņu muzeja " Rīgas Jūgendstila centrs" sociālo tīklu vietnē facebook. Dalības maksa 5,00 EUR. Nodarbības ilgums 90min.