Pasākumi

Vasaras saulgriežu nedēļa muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs”

20.06.—25.06.2023.

No 2023. gada 20. jūnija līdz 25. jūnijam muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” aicina izjust vasaras saulgriežu noskaņas, apskatot Jāņu zālēm rotātu dzīvokļa interjeru. Lai plašāk iepazītu jūgendstila laika estētiku un daudzveidīgās svētku svinēšanas tradīcijas, to papildina virtuālajā vidē www.jugendstils.riga.lv aplūkojamā svētku atklātņu kolekcija no muzeja krājuma. Atklātnes būs iespējams lejupielādēt nosūtīšanai elektroniski līdz 29. jūnijam.

Dabas motīvi un stilizēti augu valsts rotājumi ir nozīmīga jūgendstila interjera sastāvdaļa. Muzeja “Rīgas Jūgendstila centrs” viesistabas margrietiņu motīvs iedvesmo un ļauj just Latvijas pļavas vasarīgās noskaņas visu gadu. Zaļgano toņu gamma kamīntelpā ar kastaņas augļiem, priežu skuju motīvi ēdamistabā, rožu sārtā dvesma guļamistabā – to muzeja apmeklētāji iemīļojuši un sajutuši kā organisku dabas motīvu klātbūtni jūgendstila mājoklī. Tradicionāli svētku laikā muzejs tiek rotāts Jāņu zālēm – interjerā uzzied īstas margrietiņas un īrisi, smaržo meijas. Tās atgādina par saules ritējumu pretī savam augstākajam punktam un rosina apmeklētājus aizdomāties par jūgendstila mīlestību uz dabu. Aicinām iepazīt jūgendstila interjeru svētku rotā!
Jāņu tematikai veltītajā virtuālajā izstādē publicētas muzeja krājuma svētku atklātnes. Tās ļauj iejusties 20.gs. sākuma Līgo un Jāņu dienas noskaņās. Svētku norise nav iedomājama bez ugunskura, ziediem un dziedošiem Jāņu bērniem. Atklātnēs lasāmas tautas dziesmu un latviešu dzejnieku vārsmas, kas rada patiesu un sirsnīgu svētku noskaņu.

Muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” Vasaras saulgriežu nedēļā no 20.06. līdz 25.06. apmeklētājiem atvērts katru dienu no 10.00 līdz 18.00.