Pasākumi

Daiņa Bērziņa grāmatas “Pasteļi un haikas” atvēršanas svētki

21.06.2023.

2023. gada 21. jūnijā plkst. 16.00 muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs” notiks arhitekta un mākslinieka Daiņa Bērziņa grāmatas “Pasteļi un haikas” atvēršanas svētki.

Grāmatā “Pasteļi un haikas” skatāmi 100 pasteļu, kas tēlo Latvijas ainavu, debesis, ūdeņus, mežus un pļavas gadalaiku mainīgumā. Katru zīmējumu papildina īsa, bezatskaņu trīsrinde jeb japāņu haika. Grāmatu noslēdz Latvijas Mākslas akadēmijas profesora Ojāra Spārīša pēcvārds.
Dainis Bērziņš paralēli pamatdarbam arhitektūrā glezno ainavas pasteļtehnikā. Reti, bet zīmē arī klusās dabas, portretus un aktus. Mākslas zinātnieki pasteli ierindo starp zīmējumu un glezniecību, bet Daiņa Bērziņa pasteļi, ar niansēti pildītiem krāsu laukumiem un nelielu grafisko līniju klātbūtni, ir ierindojami tuvāk glezniecības žanram. “Mēs ikdienā darbojamies ar abstraktajām arhitektūras formām. Tajā laikā, kad nav jāstrādā ar arhitektūru, liekas tik pievilcīgas reālās izjūtas – iegūt mirkli un nelaist to vaļā”, reiz teicis mākslinieks.
Grāmatu “Pasteļi un haikas” autors veltījis savas dzīvesbiedres, arhitektes Benitas Bērziņas piemiņai.

Dainis Bērziņš ir arhitekts, Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras fakultātes docents, “Arhitektu biroja Vecumnieks&Bērziņi” līdzīpašnieks, daudzu nozīmīgu projektu (viesnīcas “Hotel de Rome”, “Konventa sēta”, “Swedbank” ēka Kaļķu ielā Rīgā, Brāļu kapi Lestenē) līdzautors. Kā mākslinieks Dainis Bērziņš ir Liepājas mākslinieku biedrības “Mākslas kolēģi” biedrs, piedalījies 36 grupu izstādēs Latvijā, Lietuvā, Vācijā un sarīkojis 13 personālizstādes, tajā skaitā izstādi klusās dabas žanrā muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs”.