Pasākumi

Runcis Alberts aicina uz Bērnu rītu muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs”

26.05.—27.05.2023.

Muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” 2023. gada 27. maijā plkst. 11.00 aicina uz sarīkojumu ģimenēm ar bērniem “Ciemos pie Runča Alberta”, kurā skanēs lasījumi no Irinas Ošlejas grāmatas “Ezītis Jurucis”, pavasarīgas dziesmas, būs deju skolas Colour Point priekšnesumi un papīra taureņu darināšanas darbnīca. Dalībniekiem būs iespēja radoši darboties, iedvesmojoties no jūgendstila laika grafikas darbiem un Irinas Ošlejas gleznām izstādē “Pamosties sapnī”.

Arvien tuvāk ir vasara un palikušas vien dažas dienas maijā, kurās muzeja “Rīgas Jūgendstila centrs” aicina tuvāk iepazīt mākslinieces Irinas Ošlejas (1966 – 2021) daiļradi, apmeklējot izstādi “Pamosties sapnī” un Bērnu rīta sarīkojumu, kurā varēs paklausīties maija stāstus no 2017. gadā apgādā “Ežumeži” izdotās grāmatas “Ezītis Jurucis”. Tajā apkopoti stāsti lielajiem un mazajiem ar Irinas Ošlejas tekstu un zīmējumiem. Ar draudzīgā Ezīša Juruča tēlu lasītājiem paveras personificēta dabas pasaule ar dažādiem varoņiem un to raksturiem.
Bērnu rīta dalībnieki kopā ar Runci Albertu uzzinās par Ezīša Juruča aizraujošajiem piedzīvojumiem, kā arī iepazīs dažādus kukaiņus un īpaši taureņus. Dabas motīvi jūgendstilā, īpaši kukaiņu atainojumus ir bijis daudzveidīgs. Taureņi iedvesmojuši māksliniekus gan tēlotājmākslā, lietišķajā mākslā, rotaslietu dizainā un pat horeogrāfijā. Amerikāņu dejotāja Luī Fullere (1862 -1928) kļuva leģendāra ar taureņu kustību atdarināšanu dejā vien viņai raksturīgā veidā. Deju skolas Colo Point dejotāju priekšnesumi vadītājas Andas Zīsbergas vadībā, ļaus muzeja apmeklētajiem iztēloties taureņu deju pavasara ziedu pļavās. Arī kopīgi dziedātās dziesmas iepriecinās un ļaus sajust vasaras tuvošanos, mudinot doties dabā un vērot to.
Dalībniekus aicinās radoši darboties, pagatavot taureņus un tos izkrāsot košos toņos dažādās tehnikās. Nodarbību vadīs muzeja projekta vadītāja Iveta Sproģe. Irinas Ošlejas (1966 – 2021) izstāde “Pamosties sapnī” apskatāma līdz 2023. gada 28. maijam.

Uz pasākumu “Ciemos pie Runča Alberta” 2023. gada 27. maijā plkst. 11.00 muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs” aicināti bērni vecumā no 5 līdz 8 gadiem. Vietu skaits ir ierobežots, tādēļ lūdzam pieteikt dalību iepriekš, rakstot uz e-pasta adresi: jugendstils@riga.lv, Facebook lapā @RigaArtNouveau vai pa tālruņa numuru 67181465. Nodarbības ilgums 90min. Dalības maksa katram dalībniekam 5,00 EUR.

Publicitātes attēls: Irinas Ošlejas ilustrācija grāmatai “Ezītis Jurucis”. Apgāds “Ežumeži”. Rīga, 2017

Galerija