Izstādes

Jūgendstila “Magones” uzplaukst Pētera Upīša Dārzkopības muzejā

02.05.—22.12.2023.

Jau vairākus gadus Pētera Upīša Dārzkopības muzeja viesus priecē muzeja “Rīgas Jūgendstila centrs” sagatavotās izstādes, kas veltītas ziedu tēmai. No šī gada 2. maija ikvienam būs iespēja iepazīt magones zieda krāšņo un daudzveidīgo dabu, kas atainota jūgendstila perioda lietišķās mākslas darbos.

Magones tēls ar smalkām, izliektām formām, līganu kātu un izteiksmīgu ziedu jūgendstila perioda lietišķās mākslas priekšmetos reprezentē jūgendstila vizuālo identitāti. Tās kairinošais zieds un koķetās pogaļas rotā ikdienas traukus, izsmalcinātus stikla priekšmetus un dižojas smalkos izšuvumos, kā arī grezno pastkartes.

Izstādes centrā – Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības muzeja “Rīgas jūgendstila centrs” krājuma priekšmeti, kurus lieliski papildina vairākas lietas no privātkolekcijas, jo magones izliektās līnijas interesējušas ne tikai jūgendstila perioda māksliniekus.

Daudzveidīgo lietišķās mākslas priekšmetu klāstu izstādē bagātina muzeja “Rīgas Jūgendstila centrs” sagatavotais katalogs “Magones” (latviešu un angļu valodā) un apkārtējā vide ar Pētera Upīša dārza ainavu.

Izstāde P. Upīša Dārzkopības muzejā Graudu ielā 1, Krimūnu pagastā, Dobeles novadā, būs apskatāma no šī gada 2. maijā līdz 22. decembrim muzeja darba laikā.