Pasākumi

27. aprīlī muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” svin dzimšanas dienu!

27.04.2023.

27. aprīlī, atzīmējot muzeja darbības četrpadsmito gadadienu, aicinām iepazīt Rīgu kā vienu no izcilākajām Eiropas jūgendstila pilsētām. Speciālos kino seansos plkst. 12.00, 14.00 un 16.00 demonstrēsim filmu “Jūgendstils un sabiedrība”, kas stāsta par Rīgu un vēl 16 Starptautiskā jūgendstila pilsētu sadarbības tīkla (RANN) partneriem, iepazīsim muzeja starptautiskos projektus un nozīmīgākos krājuma artefaktus.

Filma “Jūgendstils un sabiedrība” ataino mākslas procesu norisi 20. gadsimta sākumā un tās saistību ar sabiedriskajiem procesiem šajā periodā. Jūgendstils attīstījās vairākās Eiropas pilsētās, tomēr katrā no tām tas izpaudās atšķirīgi.
20. gadsimta sākums bija miera un ekonomiskās izaugsmes laikmets, kad sabiedrība strauji mainījās līdz ar industrializācijas un urbanizācijas procesiem. Jaunās tehnoloģijas izmainīja cilvēku ikdienas dzīvi, un jēdziens “brīvais laiks” ieguva citu nozīmi. Filma “Jūgendstils un sabiedrība” ir veidota sadarbībā ar kuratoru Dāvidu Sandvedu, producentu kompāniju Instamatic (Norvēģija) un 16 RANN (Reseau Art Nouveau Network) partneriem.

Muzejs izsaka visdziļāko pateicību visiem, kas muzejam dāvinājuši vērtīgas ģimenes relikvijas, dalījušies ar atmiņu stāstiem, organizējuši izstādes, piedalījušies sarīkojumos un programmās un ar savu talantu atbalstījuši muzeja izaugsmi.

Ieejas biļete visiem muzeja viesiem 27. aprīlī par īpašu cenu – 2 EUR