Pasākumi

Muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” aicina piedalīties radošā darbnīcā “Lieldienu dekori”

08.04.2023.

Sestdien, 2023. gada 8. aprīlī, plkst. 11.00 muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” aicina uz radošo darbnīcu “Lieldienu dekori”. Interesentiem tiek piedāvāta iespēja iepazīt 20. gs. sākuma Lieldienu dekorus un ar muzeja speciālista palīdzību izveidot svētkiem atbilstošu pašdarinātu rotājumu.
20. gadsimta sākumā Lieldienās ar īpašu rūpību dekorēja mājokļus, to darīja atbilstoši laikmeta tradīcijām, izmantojot pieejamos materiālus – ziedus, zāli, spalvas u.c.
Ziedi un zaļa zāle Lieldienās simbolizēja dabas atjaunošanos, ar tiem rotāja telpas, svētku galdu un ēdienus. Ziedu pušķus dekorēja ar pūpoliem, olu čaumalām un putnu spalvām. Telpu rotāšanai Lieldienās izmantoja gan dabīgos, gan mākslīgos ziedus.
Tradicionāli Klusajā Sestdienā ģimenes dienu pavada mierīgi, krāsojot olas un gatavojoties svinīgajam Lieldienu dievkalpojumam.
Radošās darbnīcas dalībnieki, izmantojot dažādus dekorēšanas materiālus un krāsas, varēs izkrāsot un izrotāt mākslīgās olas, noslēgumā iegūstot paša radītu mākslas darbu, kas tapis muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs”.

Dalības maksa radošajā darbnīcā – 10,00 EUR/personai. Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās, zvanot 67181465 vai rakstot jugendstils@riga.lv, vai FB vietnē. Cenā ir iekļauts muzeja apmeklējums.