Pasākumi

Runcis Alberts aicina uz Bērnu rītu muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs”

15.03.—26.03.2023.

Muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs” 2023. gada 26. martā plkst. 11.00 un plkst. 13.00 notiks sarīkojums ģimenēm ar bērniem “Ciemos pie Runča Alberta”. Bērni uzzinās par marta mēneša jubilāriem – latviešu ievērojamajiem arhitektiem Konstantīnu Pēkšēnu un Aleksandru Vanagu. Kopā ar Runci Albertu varēs apskatīt izstādi “Flīzes”, meklēt muzejā interjeru rotājošās flīzes un izkrāsot to attēlus.

Marta pēdējā svētdienā Runcis Alberts aicina bērnus paciemoties muzejā, nosvinēt arhitektu Konstantīna Pēkšēna un Aleksandra Vanaga dzimšanas dienu, kā arī uzzināt vairāk par izteiksmīgu interjera elementu – flīzēm. Bērni apskatīs izstādi “Flīzes”, uzzinās par dažādās ražotnēs izgatavotajām sienas, grīdas un virtuves flīzēm, kas reiz rotājušas Rīgas namu interjerus, un pārsteidz ar motīvu un ornamentu variācijām. Tās rotā gan ornamenti ar ģeometrisku rakstu, gan augu, dzīvnieku valsts motīvi un dabas ainavas. Arī arhitekta Konstantīna Pēkšēna projektētajā Alberta ielas 12 namā ir grīdas flīžu dažādība, kuru Runcis Alberts aicina izzināt. Bērnu rīta dalībnieki kopā ar Runci Albertu un muzeja projekta vadītāju Ivetu Sproģi meklēs tās muzeja interjerā un izkrāsos to attēlus. Pasākuma dalībniekiem būs iespēja nofotografēties jūgendstila fotosalonā.
Uz pasākumu “Ciemos pie Runča Alberta” 2023. gada 26. martā plkst. 11.00 un plkst. 13.00 muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs” aicināti bērni vecumā no 5 līdz 8 gadiem. Vietu skaits ir ierobežots, tādēļ lūdzam pieteikt dalību iepriekš, rakstot uz e-pasta adresi:
jugendstils@riga.lv, Facebook lapā @RigaArtNouveau vai pa tālruņa numuru 67181465.

Nodarbības ilgums 90min.
Dalības maksa katram dalībniekam 5.00 EUR.


Publicitātes attēls: Runcis Alberts Alberta ielā 12. Foto Iveta Sproģe, mākslinieks Gatis Buravcovs.