Pasākumi

Jūgendstila Rīga!

02.03.—09.03.2023.

Nams Meistaru ielā 10 ir kļuvis par vienu no Rīgas simboliem. Ēkas apjomu, kas atgādina viduslaiku cietoksni, rotā divi simetriski stūra torņi, virs kuriem izvietotas kaķu figūras. Tas piesaista uzmanību ne vien ar lunkano kaķu siluetiem, bet arī ar izteiksmīgo fasādi. Zirgu ielas pusē redzami figurālie ciļņi ar darbīgu amatnieku figūrām. Šīs mājas īpašnieks, bagāts latviešu tirgotājs, kurš netika uzņemts Lielajā Ģildē, bijis tik aizvainots, ka uzlika uz sava nama jumta izteiksmīgas kaķu figūras, kas ir redzamas no Ģildes. Tādēļ šo namu dēvē arī par “Kaķu namu”. Ēkas fasādi rotā ģeometriski ornamenti, bet centrālo portālu stilizētas augu vītnes un maskaroni.
Namu Meistaru ielā 10 (1909) projektējis arhitekts Frīdrihs Šefels (1865 -1915). Pēc F. Šefela projektiem Rīgā uzceltas apmēram 35 dzīvojamās un sabiedriskās ēkas dažādu jūgendstila mākslinieciski formālo novirzienu izteiksmē.

Rīgas Jūgendstila centrs aicina doties pastaigās pa jūgendstila Rīgu, sekojot muzeja piedāvātajam maršrutam "Jūgendstils Vecrīgā" un apmeklēt arī muzeju, kur apskatāma Izstāde "Rīgas kaķi. Anitas Paegles zīmējumi."