Pasākumi

Valentīndienas ekskursijas un mīlestības tēmai veltītās pastkartes

11.02.—19.02.2023.

No 11. līdz 19. februārim visu mīlētāju nedēļā muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” aicina uz Valentīndienai veltītām ekskursijām un mīlestības tēmai veltītu pastkaršu izstādi. Apmeklētājus priecēs sārtos toņos rotāts interjers, romantiskas ziedu kompozīcijas un fotografēšanās jūgendstila fotosalonā.

Ik gadu februārī muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” aicina atzīmēt Svētā Valentīna dienu, atgādināt par šo svētku tradīcijām jūgendstila laikā un ielūkoties muzeja krājumā. Arī šogad rīdzinieki un viesi varēs apskatīt romantisku pastkaršu kolekciju, ar izsmalcinātu porcelānu klātus tējas un kafijas galdiņus. Savukārt tematiskajās ekskursijās Svētā Valentīna dienā, 14. februārī plkst. 14.00 un 17.00 varēs uzzināt par pastkartes sūtīšanas tradīcijām 20. gs. sākumā, pastmarku valodu un tajā ietērpto slēpto vēstījumu. Romantisku noskaņu radīs ziedu kompozīcijām rotāts interjers. Muzeja apmeklētāji tiek aicināti nofotografēties muzeja foto salonā, kur būs gan greznas jūgendstila cepures, gan dažādi mīlētāju dienas aksesuāri – ziedi, dzejas grāmata un citi. Mīlestības tēmai veltītās pastkartes muzejā būs skatāmas līdz 28. februārim.
Svētā Valentīna dienas svētku tradīcijas aizsākās jau 3. gadsimtā un apvītas leģendām par garīdznieku Valentīnu un viņa slepus laulātajiem pāriem. Angļu viduslaiku dzejnieku balādēs mīlestībai veltītās vārsmas piešķīra šiem svētkiem jaunu nozīmi. Mūsdienās tik ierastā atklātne sirds formā pirmo reizi sūtīta jau 1415. gadā, kad Orleānas hercogs Šarls tādu sūtījis savai sievai no Londonas Tauera cietuma. Laika gaitā sirds formas atklātnes papildinājušas dekori ar mežģīnēm un lentām. To sūtīšana Anglijā karalienes Viktorijas laikā bijusi tik populāra, ka Svētā Valentīna dienai par godu tikuši izsūtīti līdz pat 400 000 apsveikumu. Par šiem un citiem vēsturē zīmīgiem visu mīlētāju dienas faktiem varēs uzzināt Valentīndienas ekskursijās muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs”.

Uz Valentīndienas ekskursijām lūdzam pieteikt dalību iepriekš, rakstot uz e-pasta adresi: jugendstils@riga.lv, Facebook lapā @RigaArtNouveau vai pa tālruņa numuru 67181465. Pasākuma laikā tiks veikta fotografēšana, kas var tik izmantota publicitātes vajadzībām. Ekskursijas ilgums 45 min. Ekskursijas dalības maksa pārim (divas personas 5,00 EUR.)

Publicitātes attēls: Foto - Baiba Buceniece, mākslinieks Gatis Buravcovs.