Pasākumi

Patriotisma nedēļa un lekcijas muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs”

07.11.—20.11.2022.

No 2022. gada 7. novembra līdz 20. novembrim muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs” notiks Patriotisma nedēļa, atceroties Latvijas Republikas vēsturē nozīmīgos notikumus – valsts proklamēšanu un Lāčplēša dienu. Šajās laikā muzejs būs rotāts īpašiem svētku dekoriem, 15., 16. un 17. novembrī muzejā notiks lekcija “Latvijas valsts trīs simboli”.

Novembris ir mēnesis, kad svinam Latvijas Republikas proklamēšanas dienu, atceramies mūsu valsts vēsturi, pieminam Latvijas vēsturē nozīmīgus un svarīgus notikumus – Brīvības cīņas, Lāčplēša dienu. Valsts svētku gaisotnē no 7. līdz 20. novembrim muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs” notiks Patriotisma nedēļa. Šajā laikā muzejs būs rotāts īpašiem svētku dekoriem.
Latvijas Republikas proklamēšanas dienu sagaidot, muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” aicina uz muzeja projektu vadītāja Mg.hist. Dzintara Gilbas lekciju “Latvijas valsts trīs simboli”. Tā iepazīstinās ar trijiem Latvijas valsts simboliem – karogu, ģerboni un himnu, sniegs ieskatu to vēsturē un ceļā līdz oficiālā simbola statusam. Pasākuma noslēgumā apmeklētājiem būs iespēja doties ekskursijā pa muzeju. Lekcijas un ekskursijas notiks 15., 16., 17. novembrī plkst. 12.00 un 15.00.
Valsts svētku noskaņā atceramies arī arhitektu Konstantīnu Pēkšēnu, kurš savulaik bija viens no latviskuma atbalstītājiem un studentu korporācijas “Selonija” dibinātājiem.

Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās, rakstot uz e-pasta adresi jugendstils@riga.lv vai zvanot pa tālruni 67181465. Dalības maksa 2 eur/pers.

Atgādinām, ka arī svētku laikā muzejs atvērts katru dienu, izņemot pirmdienas, no plkst. 10.00 līdz 18.00.