Pasākumi

Mārtiņdiena kopā ar Runci Albertu muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs”

03.11.—07.11.2022.

Muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” 2022. gada 6. novembrī plkst. 11.00 aicina uz Bērnu rītu. Kopā ar Runci Albertu bērni iepazīs gadskārtu ieražu tradīcijas, meklēs Mārtiņdienas gaiļa motīvu jūgendstila muzeja interjerā un digitālajā ekspozīcijā, apskatīs un pielaikos cepures, radoši darbosies, kā arī iemūžinās mirkli jūgendstila fotosalonā.

Kopā ar Runci Albertu bērni varēs izkrāsot savu Mārtiņdienas gaili un izspēlēt jautras rotaļas. Muzeja virtuālajā ekspozīcijā visai ģimenei būs iespēja salikt jūgendstila nama puzli, pārbaudīt savas arhitekta iemaņas, kā arī izveidot sev diplomu ar latviešu mākslinieka Jūlija Madernieka ornamentiem.
Dabas motīvi un stilizēti dzīvnieku un putnu valsts rotājumi ir nozīmīga jūgendstila sastāvdaļa. Dažādu putnu atainojums un to stilizācijas plaši sastopamas gan namu fasādēs un interjera rotājumos, gan arī vitrāžās. Īpašu vietu latviešu tautas gadskārtu ieražu tradīcijās un Rīgas vēsturē, ieņem gaiļa motīvs, ko daudzveidīgi atklāj arī muzeja “Rīgas Jūgendstila centrs” interjers un virtuālā muzeja ekspozīcija.
Bērnu rīta nodarbību vadīs muzeja “Rīgas Jūgendstila centrs” projektu vadītāja Iveta Sproģe.

Uz pasākumu aicināti bērni vecumā no 5 līdz 8 gadiem.

Vietu skaits ir ierobežots, tādēļ lūdzam pieteikt dalību iepriekš, zvanot pa tālruni +37167181465 vai rakstot uz e-pastu: jugendstils@riga.lv, vai sūtot ziņu muzeja " Rīgas Jūgendstila centrs" sociālo tīklu vietnē facebook. Dalības maksa 5.00 eiro. Nodarbības ilgums 90 min.