Izstādes

Izstāde “Abšeronas zīda spārni”

27.10.—04.12.2022.

No 2022. gada 27. oktobra muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” aicina iepazīt izcilās azerbaidžāņu mākslinieces Innas Kostinas daiļradi izstādē “Abšeronas zīda spārni”. Autore ir viena no pasaulē izcilākajām zīda apgleznošanas tehnikas – batikas – speciālistēm. Šajā izstādē apskatāmajos mākslas darbos Abšeronas pussalas ainavas savijas ar austrumu un nacionālajiem motīviem, kā arī mītiskā putna simurga tēlu.
Inna Kostina ir Azerbaidžānas Goda māksliniece, daudzu vietējo un starptautisko konkursu laureāte, vairāk nekā 250 dažādu izstāžu dalībniece. Viņas darbi glabājas Azerbaidžānas Nacionālajā mākslas muzejā, Azerbaidžānas Modernās mākslas muzejā, kā arī vairāk nekā 30 valstu muzejos un galerijās Itālijā, Vācijā un Norvēģijā, Gruzijā un arī privātkolekcijās. Māksliniece dzimusi Baku, absolvējusi Maskavas Mākslas koledžas glezniecības nodaļu un Valsts kinematogrāfijas institūtu Maskavā, un pēc specialitātes ir spēlfilmu un televīzijas māksliniece-inscenētāja. Pašlaik Inna Kostina pasniedz Azerbaidžānas Valsts Mākslas akadēmija Glezniecības un kino katedrā, ir Azerbaidžānas mākslinieku un kinematogrāfistu savienības locekle.
Mākslinieces darbos savijas viņas dzimtās Abšeronas pussalas ainavas ar mītisko Azerbaidžānas mitoloģijā un literatūrā sastopamo simurgu – spārnotu būtni putna formā. Simurgs kā putns - pravietis ir sakrālo zinību sargs un likteņa rīks. Mākslinieces skatījumā tas ir Azerbaidžānas dvēseles un stiprā gara simbols, un tas ir īpaši aktuāls globalizācijas laikmetā, kad ir nozīmīgi saglabāt nacionālo identitāti.
Izstāde veidota sadarbībā ar Azerbaidžānas Republikas vēstniecību Latvijā.
Izstāde muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs” apskatāma līdz 2022.gada 4.decembrim muzeja darba laikā. Muzejs atvērts no plkst. 10.00 līdz 18.00 katru dienu, izņemot pirmdienas.