Pasākumi

Radošā darbnīca “Gatavojam savu grāmatzīmi!”

22.10.2022.

Muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs” 2022. gada 22. oktobrī plkst. 11.00 radošā darbnīca “Gatavojam savu grāmatzīmi!”. Dalībnieki darbnīcas laikā gūs iespēju tuvāk iepazīt jūgendstila laika burtu veidolus un pagatavot personalizētu grāmatzīmi ar Jūlija Madernieka radītā dizaina burtiem un ornamentiem.

Muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” aicina gan lielus, gan mazus apmeklētājus uz nodarbību “Gatavojam savu grāmatzīmi!”. Lai gan lasīšanas paradumi, salīdzinot ar dažus desmitus gadus nesenu pagātni, nemaz nerunājot par jūgendstila laiku 20. gs. sākumā, ir mainījušies, ar grāmatu pavadītais laiks joprojām ir īpašs un nozīmīgs. Grāmatzīme tajā ir lielisks palīgs.

Lai tuvāk iepazīstinātu ar latviešu mākslinieka Jūlija Madernieka (1870 — 1955) veidotajiem burtu veidoliem, muzejs radošās darbnīcas apmeklētājiem piedāvājās vienu no alfabētiem, kurš publicēts mākslinieka izdotajā jūgendstila ornamentu krājumā “Ornaments” (1913). Līnijas, ģeometriskas formas ornamenti, tajā skaitā dabas motīvu stilizācijas, ko iepazīsim nodarbībā, ir neizsmeļamas jaunrades avots. Ļaujoties jaunradei un fantāzijas lidojumam, dalībnieki tiks aicināti pagatavot grāmatzīmi ar saviem iniciāļiem, monogrammu un ornamentu pēc izvēles ,veidot savdabīgas kompozīcijas un mozaīkas, izmantojot mākslinieka radītos burtus un ornamentus.
Nodarbībās laikā varēs vairāk uzzināt par burtu lietojuma tradīcijām jūgendstila arhitektūrā, mākslas un sadzīves priekšmetu piederības apzīmēšanā un citur. Nodarbību vadīs muzeja “Rīgas Jūgendstila centrs” projektu vadītāja Iveta Sproģe.

Dalības maksa 5.00 EUR. Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās rakstot uz e-pasta adresi: jugendstils@riga.lv, Facebook lapā (@RigaArtNouveau) vai pa tālruņa numuru 67181465. Nodarbības ilgums 60min.