Izstādes

Muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” aicina uz ungāru cepuru dizaineres izstādi

17.10.—04.12.2022.

Muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” sadarbībā ar Ungārijas vēstniecību aicina uz mūsdienu ungāru dizaineres Valērijas Fazekašas (Valéria Fazekas) izstādi “Cepures”. Galvassega kā paziņojums. Kā apliecinājums. Izstādītās cepures ir funkcionālas un vienlaikus arī īpaši mākslas objekti – galvas rotas, kas ļauj katram valkātājam apliecināt savu personību. Mākslinieces izstādes eksponētas vairākās Eiropas valstīs, šī izstāde ir Ungārijas kultūras dienu Latvijā daļa.

Māksliniece Valērija Fazekaša absolvējusi Budapeštas Lietišķās mākslas universitātes (tagad Mohoja-Naģa Mākslas un Dizaina universitāte) Tekstila dizaina nodaļu kā aksesuāru dizainere, bet jau studiju laikā sāka veidot cepures, kas ļāva viņai eksperimentēt un pievērsties formas un struktūras meklējumiem.
Kā atzīst pati modelētāja, viņas stilā jaušama aizraušanās ar modernisma un konstruktīvisma ģeometriski telpiskajām pamatformām. Viņu saista gan struktūru dinamiskums, gan arī materiālu, krāsu un tekstūru daudzveidība. Līdzsvars starp simetriju un asimetriju dizaineres darbos rada daudzdimensionālas perspektīvas. Viens no svarīgākajiem aspektiem ir viņas veidoto objektu mainīgums un kustība, kas ļauj arī valkātājam radoši izpausties. Savus unikālos mākslas objektus Valērija Fazekaša rada vienā eksemplārā vai ļoti ierobežotā skaitā.
1994. un 1997. gadā viņa atvēra savus pirmos cepuru salonus Budapeštā. Kopš tā laika dizaineres ekstravagantās cepures guvušas atzinību, priecējot skatītājus ar formu, krāsu un struktūras daudzveidību galerijās un izstāžu zālēs ne vien Ungārijā, bet arī Apvienotajā Karalistē, Austrijā, Šveicē, Francijā, Vācijā, Nīderlandē un Latvijā.

Izstāde veidota sadarbībā ar Ungārijas vēstniecību Latvijā.

Izstāde muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs” apskatāma līdz 2022.gada 4.decembrim muzeja darba laikā. Muzejs atvērts no plkst. 10.00 līdz 18.00 katru dienu, izņemot pirmdienas.

Galerija