Pasākumi

Rudenīgs Bērnu rīts ar Runci Albertu muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs”

08.10.2022.

Muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” 2022. gada 8. oktobrī plkst. 11.00 aicina uz Bērnu rītu. Kopā ar Runci Albertu bērni iepazīs rudens motīvus jūgendstila muzeja interjerā, apskatīs un pielaikos cepures, kā arī iemūžinās mirkli jūgendstila fotosalonā.

Kopā ar Runci Albertu bērni varēs iemēģināt roku gan jūgendstila līniju un formu apguvē, gan izkrāsot savu rudens zīmējumu kastaņīgos toņos, gan izspēlēt jautras rotaļas. Muzeja virtuālajā ekspozīcijā visai ģimenei būs iespēja salikt jūgendstila nama puzli, pārbaudīt savas arhitekta iemaņas, kā arī izvedot sev diplomu ar Jūlija Madernieka ornamentiem.
Bērnu rīta nodarbību vadīs muzeja “Rīgas Jūgendstila centrs” projektu vadītāja Iveta Sproģe. Dabas motīvi un stilizēti augu valsts rotājumi ir nozīmīga jūgendstila interjera sastāvdaļa. Muzeja “Rīgas Jūgendstila centrs” zaļgano toņu gamma kamīntelpā ar kastaņu augļiem, priežu skuju motīvi ēdamistabā, rožu sārtā dvesma guļamistabā – to muzeja apmeklētāji iemīļojuši un sajutuši kā organisku dabas motīvu klātbūtni jūgendstila mājoklī. Viesistabas margrietiņu motīvs iedvesmo un ļauj just Latvijas pļavas vasarīgās noskaņas visu gadu. Piesātinātie kastaņu toņi atgādina par bagātīgo ražas laiku un saules ritējumu rudenī un rosinot apmeklētājus domāt par jūgendstila mīlestību uz dabu.

Uz pasākumu aicināti bērni vecumā no 5 līdz 8 gadiem.
Vietu skaits ir ierobežots, tāpēc lūdzam pieteikt dalību iepriekš, zvanot pa tālruni +37167181465 vai rakstot uz e-pastu: jugendstils@riga.lv, vai sūtot ziņu muzeja " Rīgas Jūgendstila centrs" sociālo tīklu vietnē facebook. Dalības maksa 5.00 EUR. Nodarbības ilgums 90min.