Pasākumi

Muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” aicina uz vasarīgu pastaigu “Daba un jūgendstils”

12.07.—24.08.2022.

Muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” piedāvā iepazīt dabas daudzveidību jūgendstila arhitektūrā! Gida pavadībā būs iespēja doties pastaigā pa Alberta, Strēlnieku un Elizabetes ielām, apskatīt floras, faunas un citus motīvus namu dekoratīvajā apdarē. Ekskursijas notiks plkst. 16.00 katru otro trešdienu – 13.07., 27.07., 10.08. un 24.08., to ilgums – viena stunda. Ekskursiju noslēgumā – izstādes “Neaizmirstules” apskate.

Rīgas Klusais centrs piesaista uzmanību ar izcilu jūgendstila arhitektūru. Alberta ielas izbūve tika uzsākta 1901. gadā, ievērojot jaunos pilsētbūvniecības principus un veidojot humānu dzīves telpu pilsētniekiem. Arhitekti un mākslinieki smēla iedvesmu no dabas. Namu sarežģītā apjomu kompozīcija ir bagātināta ar ciļņiem, kuros ir attēloti dabas elementi. Ekskursijas laikā interesenti tiks iepazīstināti ne tikai ar to daudzveidību, bet arī ar to simbolisko nozīmi. Maršrutā varēs apskatīt slavenās ar izteiksmīgajām dekoratīvajām figūrām rotātās arhitekta Mihaila Eizenšteina celtās mājas Alberta ielā. Iepazīt arī izcilo arhitektu Konstantīna Pēkšēna, Hermaņa Hilbiga, Fridriha Šefela un Heinriha Šēla elegantās celtnes.

Dalības maksa ekskursijai “Daba un jūgendstils” – 10.00 eiro/personai. Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās, zvanot 67181465 vai rakstot jūgendstils@riga.lv, vai FB vietnē. Cenā ir iekļauts muzeja apmeklējums.