Pasākumi

Muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” sāk jaunu sarīkojumu ciklu “Muzeja lietu stāsti”

09.07.—31.07.2022.

2022.gada 8. jūlijā plkst. 15.00, atzīmējot arhitekta Aleksandra Šmēlinga 145 gadu jubileju, muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” sāk jaunu ciklu ”Muzeja lietu stāsti”. Pirmā sarīkojuma uzmanības centrā – muzeja krājumā esošais Aleksandra Šmēlinga fotoalbums. Tikai 8. jūlijā būs iespējams aplūkot albumu klātienē, uzzināt vairāk par izcilo arhitektu un viņa dzimtu, kā arī doties ekskursijā pa muzeju, tuvāk iepazītot A.Šmēlinga daiļradi.

Muzeja “Rīgas Jūgendstila centrs” krājumā ir daudz interesantu priekšmetu. Aizsākot jauno ciklu “Muzeja lietu stāsti”, kā pirmais no krājuma tiks izcelts arhitektam Aleksandram Šmēlingam (1877-1961) piederējušais foto albums greznā un dekoratīvā ādas iesējumā ar metāla aizdari. Tas glabā 20.gadsimta sākumā tapušas fotogrāfijas, kurās iemūžināti gan Šmēlingu dzimtas pārstāvji, radi un draugi, arī Reinholds Šmēlings, viņa kundze Marija Evelīna, Rīgas 1.slimnīcas ārsts Erihs Viherts un baņķieta Maksimiliana fon Heimana kundze Teodosija (Dollija) ar kuplo bērnu pulciņu.
Sarīkojumā piektdien, 8. jūlijā plkst. 15.00, būs iespējams uzzināt vairāk gan par pašu fotoalbumu, gan arhitektu un viņa dzimtu, kā arī aplūkot fotoalbumu klātienē. Pasākumu noslēgs ekskursija muzejā.

Arhitekts Aleksandrs Šmēlings ir Rīgas pilsētas arhitekta (1879-1915) Reinholda Šmēlinga jaunākais dēls, mācījies Rīgas pilsētas reālskolā, izglītojies Berlīnes Būvakadēmijā un Sanktpēterburgas Ķeizariskajā mākslas akadēmijā, kur ieguvis arhitekta-mākslinieka grādu. 1939.gadā ar ģimeni pārcēlies uz Vāciju. Rīgā pēc viņa projektiem uzcelts ap 20 daudzstāvu mūra sabiedrisko un dzīvojamo ēku.