Pasākumi

Vasaras saulgriežu laiks

15.06.—26.06.2022.

No 2022.gada 21. jūnija līdz 26. jūnijam muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” aicina izbaudīt vasaras saulgriežu noskaņas, aplūkojot Jāņu zālēm rotāto dzīvokļa interjeru un izstādi “Neaizmirstules”. Pavisam īpaša būs iespēja nofotografēties ar Jāņu vainagiem muzeja fotosalonā. Lai plašāk iepazītu jūgendstila laika estētiku, virtuālajā vidē www.jugendstils.riga.lv  būs aplūkojama svētku pastkaršu kolekcija no muzeja krājuma. Līdz 30.jūnijam Jāņu pastkartes būs iespējams lejupielādēt un nosūtīt elektroniski saviem draugiem.

Ar meiju zaļumu un pļavas ziedu smaržām pilsētā atkal ienāk svētki. Vasaras saulgriežu, Līgo un Jāņu nedēļā “Rīgas Jūgendstila centrs” aicina izbaudīt vasaras saulgriežu noskaņu un gaisotni Rīgas dzīvoklī jūgendstila laikā, kad elegantos dzīvokļa interjerus rotās meijām un jāņuzāles. “Visa laba Jāņu zāle, kas zied Jāņu vakarā”, vēsta tautasdziesma, tāpēc šinī laikā ļoti iederīga ir muzejā aplūkojamā izstāde “Neaizmirstules”, kurā mazie, zilie ziediņi rotā lietišķās mākslas priekšmetus, traukus, interjera dekorus, grāmatas pastkartes un izšuvumus no dažādu Latvijas muzeju un privātkolekciju krājumiem. Interjeru papildinās 20. gadsimta sākuma Jāņu pastkartes.

Muzeja fotosalonā būs iespējams pielaikot ne tikai krāšņās cepures, bet arī Jāņu vainagus un nofotografēties ar tiem jūgendstila interjerā.

Atgādinām, ka arī svētku laikā muzejs atvērts katru dienu, izņemot pirmdienas, no plkst. 10.00 līdz 18.00.

Galerija