Pasākumi

Pasaules jūgendstila diena. 10.-12.06.2022.

10.06.—12.06.2022.

Muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” aicina gan lielus, gan mazus svinēt Pasaules jūgendstila dienu! 10. jūnijā būs iespēja apmeklēt muzeju par īpašu cenu un iepazīt Eiropas jūgendstila pilsētas, noskatoties īsfilmu “Jūgendstils un sabiedrība”. Notiks arī tradicionālās ekskursijas pilsētvidē. Savukārt svētdien, 12. jūnijā uz muzeju aicināti bērni, jo sarīkojumu “Pasaules jūgendstila diena bērniem” veltīsim jūgendstilam raksturīgo burtu un ciparu veidolam.

Lai iepazīstinātu rīdziniekus ar jūgendstila attīstību Eiropā, muzeja multimediju zālē 10. jūnijā tiks demonstrēta Jūgendstila pilsētu sadarbības tīkla Reseau Art Nouveau Network (RANN) īsfilma par šī mākslas un arhitektūras stila attīstību 20. gadsimta sākumā. Vēsturiski video ieraksti un fotogrāfijas sniegs ieskatu pārmaiņu laika norisēs vairākās Eiropas pilsētās: Alesundā, Barselonā, Briselē, Glāzgovā, Nansī, Milānā un, protams, arī Rīgā.
Pasaules jūgendstila dienai būs veltītas izzinošas ekskursijas pilsētvidē "Iepazīsti jūgendstilu!", to sākums 10. jūnijā plkst. 14.00 un 16.00 pie muzeja ieejas Strēlnieku ielā. Gida pavadībā apskatīsim Alberta, Antonijas, Strēlnieku un Elizabetes ielu arhitektūru. Īpaša uzmanība tiks veltīta Mihaila Eizenšteina daiļradei, jo šogad – arhitekta 155. jubilejas gads. Ekskursijas ilgums – viena stunda.
Svētdien, 12. jūnijā plkst. no plkst. 12.00 līdz plkst. 14.00 sarīkojumā “Pasaules jūgendstila diena bērniem” muzejā īpaši tiek gaidītas ģimenes ar bērniem. Tiek aicināti iepazīt 20. gs. sākumam raksturīgos burtu un ciparu paraugus, kādi lietoti dažādās Eiropas jūgendstila pilsētās. Mazie muzeja apmeklētāji radoši darbosies, krāsojot un veidojot iniciāļus un vārdus. Īpaša uzmanība tiks veltīta izcilā latviešu ornamenta meistara Jūlija Madernieka veidotajam alfabētam. Digitālajā ekspozīcijā redzamajā spēle “Jūgendstila ornaments”, ar mākslinieka veidotiem dzīvnieku, kukaiņu un augu stilizētiem zīmējumiem, būs izzinoša un radoša gan lieliem, gan maziem apmeklētājiem. Dalību pasākumam “Pasaules jūgendstila diena bērniem” lūdzam pieteikt iepriekš, zvanot pa tālruni 67181465 vai rakstot uz e-pastu: jugendstils@riga.lv. Pasākumu atbalsta Rīgas pašvaldība, tādēļ ieeja ir bez maksas. Pasaules jūgendstila diena pirmo reizi tika svinēta 2013. gadā, kad RANN ierosināja pievērst uzmanību jūgendstila kultūras mantojumam un tā saglabāšanai, vienojoties kopīgi svinamā un īpaši tam veltītā dienā. 2022. gada tēma - burtu un ciparu veidols jūgendstila arhitektūras, mākslas un sadzīves priekšmetu dizainā.
10. jūnijā ieeja muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs” par īpašu cenu – 2.00 EUR. Dalību ekskursijās lūdzam pieteikt iepriekš, zvanot pa tālruni 67181465 vai rakstot uz e-pastu: jugendstils@riga.lv. Ieejas maksa ekskursijā – 5.00 EUR/pers.

Galerija