Pasākumi

Muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” prezentē Rīgu starptautiskā jūgendstila festivālā Barselonā.

25.05.—29.05.2022.

Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” piedalās starptautiskajā jūgendstila izstādē - festivālā “Barcelona Modernista Fair”, kas notiek no 27. līdz 29. maijam Barselonā. To rīko organizācija “Art Nouveau European Route” un Barselonas pilsētas dome. Muzeja speciālisti prezentē Rīgas jūgendstila kultūrvēsturisko mantojumu un Rīgu kā pievilcīgu tūrisma galamērķi.

Muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” izstādē iekārto atsevišķu stendu, kura noformējumā izmantoti Rīgas jūgendstila arhitektūras un iekštelpu interjeru attēli. Stendā ir iespēja iegūt Rīgas un muzeja publicitātes materiālus, kā arī piedalīties vairākās izglītojošās un interaktīvās programmās. Jūgendstila dekoru meistarklasē ir iespēja iepazīt Rīgai un jūgendstilam raksturīgus 20. gadsimta sākuma ornamentus un izgatavot dekoru, izmantojot ornamentu spiedogus. Izglītojošas programmas “Iepazīsim jūgendstila modi!” laikā tiek demonstrēti jūgendstila dāmu tērpi, cepures un aksesuāri. Jūgendstilam raksturīgās tērpu krāsas un modeļus palīdz iepazīt īpaši sagatavoti uzdevumi.

Izstāde, kā arī muzeja speciālistu vadībā izgatavotie dekori un fotoattēli popularizēs Rīgu, jūgendstila kultūrvēsturisko mantojumu un muzeju arī pēc izstādes noslēguma to dalībnieku māju interjeros un foto albūmos, kā arī aicinās apmeklēt Rīgu klātienē.

Starptautiska organizācija “Art Nouveau European Route” (“Ruta Europea del Modernisme”) dibināta 2000. gadā Barselonā, tā ir bezpeļņas pašvaldību un nevalstisko institūciju apvienība, kuras mērķis ir jūgendstila mantojuma starptautiska popularizēšana un aizsardzība Eiropā.