Izstādes

Izstāde “Neaizmirstules”

25.05.—25.09.2022.

Košajā pavasara ziedēšanas laikā muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” aicina pievērst uzmanību zilajai neaizmirstulītei. Izstādē “Neaizmirstules” apskatāmi lietišķās mākslas priekšmeti, interjera dekori, trauki, grāmatas, pastkartes un izšuvumi no vienpadsmit Latvija muzeju un vairāku privātkolekcionāru krājumiem. Nelielais, bet tik daudzu tautu leģendām apvītais neaizmirstules ziediņš simbolizē uzticību un piemiņu, tas ir cieši saistīts ar Eiropas kultūru kopš viduslaikiem un nezaudē savu aktualitāti arī mūsdienās.

Senākie apskatāmie priekšmeti ir 18. gadsimta otrās puses smaržu trauki, kur neaizmirstules ziedi ievīti greznās ziedu kompozīcijās. Savukārt jūgendstila periodā šie ziedi ieguva īpašu popularitāti kā romantiskas mīlas simboli - tie rotā gan pastkartes, gan kabatas formāta dzejas grāmatiņas, gan izkaltēti pievienoti vēstulēs. Tās uzplaukst arī porcelānā, stiklā un izšuvumos. Neaizmirstuļu ziedi kā rotājuma elementi plaši izmantoti arī 20. gadsimta otrajā pusē.

Izstādē eksponēti priekšmeti no muzeja “Rīgas Jūgendstila centrs” krājuma, kā arī no Jaunmoku pils muzeja, Latvijas Kara muzeja, Latvijas Medicīnas muzeja, Liepājas muzeja, Ogres muzeja, Rīgas Porcelāna muzeja, Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja, Rundāles pils muzeja, Rakstniecības un mūzikas muzeja, Tukuma muzeja un vairākām privātkolekcijām.

Izstāde muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs” apskatāma līdz 2022. gada 25. septembrim. Muzejs atvērts no plkst. 10.00 līdz 18.00 katru dienu, izņemot pirmdienas.