Pasākumi

Aicinām uz Muzeju nakti jūgendstilā!

12.05.—14.05.2022.

2022. gada 14. maijā laikā no plkst. 19.00 līdz plkst. 01.00 muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” aicina apskatīt jūgendstila interjeru īpašā vakara apgaismojumā, iepazīt 20. gadsimta sākuma lietišķās mākslas priekšmetus, sadzīvi un modi. Viesistabā skanēs klaviermūzika pianista Alda Liepiņa izpildījumā. Interjera ekspozīciju krāšņi papildina moldāvu tērpu kolekcijas izstāde, kā arī mūsdienu stikla mākslas izstāde. Arhitekta klātbūtni un viņa laikmeta garu ļaus izjust režisores Ināras Kolmanes filma „Viesos pie Konstantīna Pēkšēna” multimediju zālē, kā arī iespēja aplūkot latviešu studentu korporācijas „Selonija” vēsturiskos priekšmetus.

Šogad muzejs „Rīgas Jūgendstila centrs” Alberta ielā 12 svin trīspadsmito gadskārtu. Ievērojamā latviešu arhitekta K.Pēkšēna dzīvoklī iekārtotā interjera ekspozīcija un virtuālais muzejs ēkas pagrabstāvā radījuši daudzveidīgu mākslas telpu, kurā izsmalcināti sasaucas vēsturiskais ar mūsdienīgo. Tas allaž ir starptautiskās Eiropas Muzeju nakts dalībnieks un pulcē lielu skaitu apmeklētāju.
Neparasti izgaismoti viesistabas erkera logi un vitrāža, iemirdzēsies, lai aicinātu ienākt muzejā, izbaudīt viesmīlīgu maija vakara gaisotni un ieklausīties klaviermūzikas skaņās. Muzeju naktī uz vēsturiskām, Rīgā tapušām klavierēm muzicēs Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesors, pianists Aldis Liepiņš. Skanēs Emīla Dārziņa, Sergeja Rahmaņinova, Franča Šūberta, Frederika Šopēna un citu komponistu skaņdarbi. Multimediju zālē visi interesenti aicināti noskatīties režisores Ināras Kolmanes un Filmu studijas DEVIŅI poētiski dokumentālo filmu „Viesos pie Konstantīna Pēkšēna”. Tā uzbur ainiņas no darba un saviesīgās dzīves mirkļiem šajā dzīvoklī, kurā arhitekts dzīvojis kopā ar dzīves biedri Annu Pēkšēnu. Ēkas pagrabstāva izstāžu zālē Pēkšēnu dzimtas radošo un daudzveidīgo būtību apliecina arī mākslinieces Ramonas Pēkšēnas stikla mākslas darbu izstāde „Gaismas”. R.Pēkšēnas un mākslinieces Margaritas Budzes oriģināli laikmetīgās mākslas darbi pārsteidz ar izcili smalku vairāku materiālu un stikla apstrādes tehniku apvienojumu. Turpat līdzās, atzīmējot Latvijas Republikas un Moldovas Republikas diplomātisko attiecību 30 gadus, apskatāma jaunatklāta izstāde “Tradicionālā moldāvu blūze “Ia” – kultūras identitātes elements” ar piecpadsmit košiem, oriģināliem moldāvu tautas tērpiem.
Muzejs „Rīgas Jūgendstila centrs” ir vairāku starptautisku muzeju sadarbības projektu dalībnieks un gūtā pieredze mudina apzināties un domāt par nenovērtējamo nozīmi kultūras mantojuma saglabāšanai un kolekciju veidošanai. Muzeja darbinieki domās ir vienoti un solidarizējas ar Ukrainas muzeju kopienu, kuri Krievijas militārās agresijas rezultātā ir zaudējuši izcilas kolekcijas, muzeju interjerus un speciālistus.
Muzeju naktī 2022. gada 14. maijā muzejs „Rīgas Jūgendstila centrs” atvērts no plkst. 19.00 līdz plkst. 1.00. un ieeja būs bez maksas. Adrese: Alberta 12, Rīga (ieeja no Strēlnieku ielas).

Galerija