Pasākumi

Muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” aicina uz Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienas pasākumiem

27.04.—05.05.2022.

Atzīmējot Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu, 2022. gada 4. maijā muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs” valdīs svētku noskaņa. Notiks tematiskas ekskursijas, korporācija “Selonija” aicinās uz kopīgu sadziedāšanos, galds muzeja ēdamistabā tiks klāts ar baltu galdautu un jūgendstila interjers mirdzēs svētku rotā.

Lai vēstītu par 20. gs. sākuma notikumiem, kas veicinājuši tautas brīvības garu Latvijā, stiprinājuši ticību tautas spēkam un modinājuši apziņu lieliem sapņiem, muzejā plkst. 13.00 un 15.00 notiks svētkiem veltītas tematiskas ekskursijas. Tajās būs iespēja uzzināt par arhitekta Konstantīna Pēkšēna veikumu – pirmās latviešu studentu korporācijas “Selonija” dibināšanu, viņa sabiedrisko un profesionālo darbību, kā arī aplūkot izstādi ar piemiņas lietām no korporācijas kolekcijas.

Plkst. 16.00 studentu korporācijas “Selonija” biedri aicinās visus uz tikšanos un kopīgu sadziedāšanos.

Visu dienu būs apskatāms ar ziedu kompozīcijām rotāts jūgendstila interjers, muzeja ēdamistabas galds tiks klāts ar baltu galdautu – pašapziņas un lepnuma par neatkarīgu valsti simbolu.

Dalību ekskursijas un sarīkojumā lūdzam pieteikt iepriekš, zvanot pa tālruni 67181465 vai rakstot uz e-pastu: jugendstils@riga.lv. 4. maijā ieejas maksa muzejā katram apmeklētājam – EUR 2.00.

Pasākumu atbalsta Rīgas pašvaldība, un tas ir daļa no kopējās Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas gadadienai veltītās svētku programmas galvaspilsētā, kas tapusi sadarbībā ar kultūras centriem. Svētku programma ar informāciju par dalībniekiem, norises laiku un vietu ir apskatāma tīmekļvietnē www.kultura.riga.lv .