Izstādes

Izstāde “Veltījums Konstantīnam Pēkšēnam”. Izstāde iepazīstina ar studentu korporācijas “Selonija” tradīcijām, simboliku un vēsturiskām relikvijām.

08.03.—22.05.2022.

Godinot arhitektu Konstantīnu Pēkšēnu 163. jubilejā, muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” aicina uz piemiņas brīdi 8. martā plkst. 14.00 Rīgas Meža kapos pie izcilā latviešu arhitekta atdusas vietas. Savukārt plkst. 17.00 muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs” tiks atklāta studentu korporācijas “Selonija” sagatavotā izstāde “Veltījums Konstantīnam Pēkšēnam”, kā arī Ramonas Pēkšēnas un Margaritas Budzes stikla un dizaina darbu izstāde “Gaismas”.

Noliekot ziedus un iededzinot sveces, piemiņas brīdī Meža kapos veltīsim gaišus vārdus arhitektam, atsaucot atmiņā viņa ieguldījumu jūgendstila attīstībā un sabiedriskajā dzīvē. 

Konstantīns Pēkšēns (1859. gada 8. martā, Mazsalacas pagastā – 1928. gada 23. jūnijā, Bādkisingenē, Vācijā) ir viens no korporācijas “Selonija” dibinātājiem un tās pirmais seniors. “Selonijas” sagatavotā izstāde “Veltījums Konstantīnam Pēkšēnam” iepazīstina ar korporācijas darbību Latvijas Republikas proklamēšanā, brīvības cīņās, latviešu sabiedriskās dzīves organizēšanā. Izstāde stāsta par korporācijas tradīcijām, rāda tās simboliku un vēsturiskās relikvijas, kas ar lepnumu tiek nodotas no paaudzes paaudzē.


Izstādes muzejā apskatāmas no 2022. gada 8. marta līdz 24. aprīlim no plkst. 10.00 līdz 18.00 katru dienu, izņemot pirmdienas.

Galerija