Muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs” skatāma izstāde “Ungārijas pasaules mantojums. Antala Rēvēsa grafikas”, kas tapusi sadarbībā ar Ungārijas vēstniecību Latvijā. Tā ir apskatāma no 2021. gada 13. oktobra līdz 2021.gada 12.decembrim, katru dienu no plkst. 10.00 līdz 18.00, izņemot pirmdienas.
Antals Rēvēss (1931-2016) bija viens no Révész-Wigner mākslinieku radošā dueta. Mākslinieki bija precēts pāris un strādāja kopā kā grafiskie dizaineri Ungārijā kopš 20. gadsimta 50-tiem gadiem. Lielākoties viņi veidoja filmu afišas un dizainu izstādēm, taču viņu darbu vidū ir arī ceļojumu, cirka un pasākumu plakāti. Radošais tandēms saņēma pasūtījumus no tādām iestādēm un uzņēmumiem kā OTP, Chemolimpex, Graboplast un Forte. Gravīru ar monumentālām ainavām veidošanai Antals Rēvēss pievērsās savas dzīves pēdējos gados.
Izstāde ir veidota par godu Latvijas Republikas un Ungārijas diplomatisko attiecību simtgadei, un īpaši uzsver mūsu valstu sadarbību kutūras jomā. Antala Rēvēsa (Antal Révész) 27 detalizēti izstrādātās panorāmās ir attēlotas ne tikai pilsētas, to raksturīgās ainavas un apskates objekti, bet arī iecienīti pasākumi. Izstāde, kuru 2013. gadā uzsāka Balaši (Balassi) institūts, ir izrādīta vairākās pasaules pilsētās, tostarp Vīnē, Sofijā un Helsinkos. Rīgā izstādi atklāja Ungārijas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijā Ferencs Bāņai, un atklāšanu ar savu klātbutni pagodināja Ungārijas Nacionālās Asamblejas priekšsēdētājs Lāslo Kevērs.
Izstādē skatāmas astoņas Ungārijas vietas, kas iekļautas Pasaules mantojuma sarakstā, tostarp Donavas krasti, Budas pils kvartāls un Andraši avēnija Budapeštā, Hollokē vēsturiskais ciems un tā apkārtne, Pannonhalmas benediktiešu abatija un citas.
Melnbaltās gravīras lieliski papildina krāšņa ungāru porcelāna izstāde no muzejiem “Rīgas Jūgendstila Centrs” un “Mākslas Muzejs Rīgas Birža”, kā arī dažām privātkolekcijām. Izstādītie darbi no Herend, Zsolnay, Hollóháza un Zema, stāsta par ungāru porcelāna augsto māksliniecisko kvalitāti un priecē acis ar krāsu bagātību.