Pasākumi

Pasaules jūgendstila dienā aicina iepazīt Rīgas jūgendstila arhitektūru

10.06.—15.06.2021.

Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” sadarbībā ar Eiropas jūgendstila pilsētu asociāciju “Reseau Art Nouveau Network” aicina atzīmēt Pasaules jūgendstila dienu, kas notiek šodien, 10. jūnijā. Ikviens ir aicināts doties pastaigā pa jūgendstila Rīgu, izmantojot interaktīvu aplikāciju.

Šogad Pasaules jūgendstila dienas tēma ir faunas motīvi. Muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” sagatavojis divus maršrutus, kas iepazīstina ar Rīgas jūgendstila arhitektūru un tajā bagātīgi vērojamo faunas tematiku. Maršruti “Rīgas jūgendstils: Tērbatas iela ˗ A. Čaka iela” un “Rīgas jūgendstila pērles” no šodienas plkst. 12.00 pieejami muzeja mājaslapā www.jugendstils.riga.lv . Interaktīvā karte viedtālrunī ar jūgendstila objektu maršrutu, bagātīgu foto un informatīvo materiālu latviešu, krievu un angļu valodās ļaus iepazīt pilsētas jūgendstila arhitektūras stilistisko daudzveidību. Maršruta veicējs varēs brīvi izvēlēties secību un laiku, cik veltīt katras no gandrīz 60 ēku aplūkošanai dabā, kā arī namu interjeru vai fasādes detaļu fotogrāfiju aplūkošanai aplikācijā. Maršruti būs pieejami arī pēc Pasaules jūgendstila dienas un rosinās gan rīdzinieku, gan pilsētas viesu interesi un līdzdalību Rīgas vēstures, kultūras un jūgendstila mantojuma apguvē un izpētē. Tie papildina Rīgas pilsētas kultūras norišu programmu, ir epidemioloģiski droši, bezmaksas, brīvi un ērti pieejami. Maršrutu izstrādi atbalsta Rīgas dome. 

Par godu Pasaules jūgendstila dienai maršruti sagatavoti angļu un krievu valodās.

Enjoy the new routes in Riga The jewels of Riga Art Nouveau and Tērbatas Street – A. Čaka Street .

Приглашаем отметить Всемирный день модерна, который отмечается 10 июня u приглашаем прогуляться по Риге: Жемчужины рижского модерна, Tērbatas улица – A. Čaka улица .

Kā ziņots iepriekš, 10. jūnijā ikviens ir aicināts piedalīties arī starptautiskā foto konkursa ““Faunas motīvi” Pasaules jūgendstila dienas ˗ 2021 ietvaros” balsojumā Facebook vietnē: www.artnouveau-net.eu . Konkursa rīkotāji rosina balsot par vislabāk maskēto vai grūtāk pamanāmo, vismaģiskāko, varbūt arī visbiedējošāko dzīvnieku arhitektūrā. Rezultātu paziņošana notiks 11. jūnijā, par to informācija būs arī muzeja “Rīgas Jūgendstila centrs mājaslapā.

Starptautiskais Eiropas jūgendstila pilsētu tīkls “Reseau Art Nouveau Network” (RANN) apvieno divdesmit Eiropas pilsētas. Pirmo reizi Pasaules jūgendstila diena tika svinēta 2013. gadā, kad RANN ierosināja pievērst uzmanību jūgendstila kultūras mantojumam un tā saglabāšanai, vienojoties kopīgi svinamā un īpaši tam veltītā dienā. Ik gadus svētkiem ir izvēlēta tēma, kas ataino kādu spilgtu iezīmi vai tradīciju jūgendstila mākslā.

Skatīt video sižetu >>