Izstādes

Izstāde “Rīgas jūgendstils. Arhitektūra un māksla” Skotijas pilsētā Aberdīnā

11.11.—18.11.2019.

Skotijas pilsētas Aberdīnas Centrālajā bibliotēkā 11. novembrī notiks izstādes "Rīgas jūgendstils. Arhitektūra un māksla" atklāšanas sarīkojums. Izstāde iepazīstinās ar Rīgas jūgendstila kultūrvēsturisko mantojumu un popularizēs Latviju tās 101. dzimšanas dienas priekšvakarā. Izstādi sagatavojis Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs”, tā iekārtota sadarbībā ar Latvijas Republikas vēstniecību Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotajā Karalistē, Skotijas Aberdīnas Latviešu Apvienību un Aberdīnas pilsētas domi.  Izstāde būs apskatāma līdz 18. novembrim bibliotēkas darba laikā.

Izstādi atklās Aberdīnas mērs Bārnijs Krokets (Barney Crockett), tajā piedalīsies Latvijas goda konsuls Skotijā Kristofers Džeimss Kenmors (Christopher James Kenmore), muzeja “Rīgas Jūgendstila centrs” direktore Dr. arch. Agrita Tipāne, Skotijas Aberdīnas Latviešu Apvienības pārstāvji, kā arī Lorda Armitsteda fonda pārstāvji.

Izstāde Aberdīnas pilsētas iedzīvotājiem un viesiem dos iespēju neklātienē  iepazīt Rīgu, kas ir  zināma ne tikai kā Latvijas galvaspilsēta, moderns rūpniecības, kultūras, sporta un biznesa centrs un osta Baltijas jūrā, bet ievērojama arī kā arhitektūras pērle un jūgendstila metropole.

Izstāde guvusi plašu starptautisku atzinību un eksponēta Austrijā (Vīnes Mākslas akadēmijas auls un Halbturnas pils), Slovākijā (Bratislava, mākslas galerija ZOYA), Baltkrievijā (Minskas Rātsnams), Lietuvā (Viļņas Ģedimina tehniskā universitāte), Ķīnas Tautas Republikā (Sudžou pilsētas bibliotēka), Luksemburgā (Eiropas Savienības tiesa un Eiropas Savienības Revīzijas palāta), Francijā (Strasbūras Nacionālās universitātes bibliotēkā), Skotijā (Dandī pilsētas centrālā bibliotēka) Anglijā (Londona, Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka un Kingslinas Hanse House galerija) Izraēlā (Telavivas Bauhaus centrs).

Izstāde  veicinās Rīgas atpazīstamību, sadarbību starp Latviju un Skotiju.