Pasākumi

Bērnu rīts "Runča pasakas"

10.11.2019.

Svētdien, 2019. gada 10. novembrī, plkst. 12.00 muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” aicina ģimenes ar bērniem uz Kārļa Skalbes daiļradei veltītu bērnu rīta pasākumu “Runča pasakas”. Muzeja runcis Alberts gaidīs ciemos bērnus ar vecākiem, lai kopā ar aktieriem Unu Eglīti un Mārtiņu Gaili ielūkotos K. Skalbes pasakās un  ēnu teātrī izdzīvotu stāstu par pirtnieku Ansi un vērdiņu.

Bērnu rīta pasākumā, kas notiek latviešu ziemas gaidīšanas svētkos Mārtiņdienā, atcerēsimies par latviskāko dēvētā pasaku meistara Kārļa Skalbes darbus. 7.  novembrī tiek atzīmēta K. Skalbes 140. gadadiena. Jauno aktieru un režisoru interese par Skalbes daiļradi apliecina rakstnieka pausto vērtību nozīmīgumu arī mūsdienās.

Una Eglīte un Mārtiņš Gailis ir jaunie aktieri, kuri 2019. gadā ir absolvējuši Latvijas Kultūras akadēmijas Dramatiskā teātra aktieru kursu ar specializāciju leļļu teātra mākslā. Šobrīd abi turpina studijas Latvijas Kultūras akadēmijas teātra režijas maģistrantūrā un aizrautīgi strādā savā jomā.

Una un Mārtiņš ir darbojušies pie tādiem pazīstamiem režisoriem kā Elmārs Seņkovs, Indra Roga, Mihails Gruzdovs, Kārlis Krūmiņš un citi. Jaunie aktieri veido dažādus priekšnesumus bērniem, jauniešiem un pieaugušajiem.

Bērnu rīts muzejā "Rīgas Jūgendstila centrs" Rīgā, Alberta ielā 12 (ieeja no Strēlnieku ielas).
Uz pasākumu aicināti pirmsskolas un jaunākā skolas vecuma bērni, kā arī viņu vecāki vai pavadošās personas. Ieejas maksa katram apmeklētājam 3.00 EUR. Vietu skaits ir ierobežots, tāpēc lūdzam pieteikt dalību iepriekš, zvanot pa tālruni +371 67181465 vai rakstot uz e-pastu: jugendstils@riga.lv.