Izstādes

Izstāde “Rīgas jūgendstils. Arhitektūra un māksla” Kingslinā, Lielbritānijā

11.05.—18.05.2019.

2019. gada 11.maijā Latvijas vēstniece Lielbritānijā Baiba Braže kopā ar Kingslinas (King’s Lynn) pilsētas mēru Niku Daubniju (Nick Daubney), atklāja muzeja “Rīgas Jūgendstila centrs” ceļojošo izstādi “Rīgas jūgendstils. Arhitektūra un māksla”. Šī izstāde Kingslinas pilsētas iedzīvotājiem un viesiem sniedz  iespēju iepazīt Rīgu, tās vēsturi un skaistumu.

Izstādi sagatavojis muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” un tā apskatāma Hanse House galerijā, kas ir vienīgais Hanzas savienības noliktavu ēkas komplekss Lielbritānijā, kas saglabājies savā krāšņumā līdz pat mūsdienām.

2019. gada 11. un 12. maijā Kingslinas pilsētā 11. reizi norisinājās Hanse Festivāls, kas svinēja pilsētas vēsturi, kultūru, brīnišķīgo arhitektūru un starptautiskās attiecības. Jaunā Hanzas pilsētu savienība tika dibināta 1980. gadā, lai stiprinātu tradīcijas un saglabātu to sākotnējo mērķi kā vārdā Hanzas savienība radās − veicinātu ekonomisko, sociālo un kultūras sadarbību Eiropā. Jaunajā Hanzas pilsētu savienībā ietilpst 182 pilsētas 16 valstīs un Latviju tajā pārstāv: Rīga, Cēsis, Koknese, Kuldīga, Limbaži, Straupe un Valmiera.