Pasākumi

Krāšņākie muzeja “Rīgas Jūgendstila centrs” krājuma priekšmeti izstādē “Retrospekcija II”

13.06.2016.

 
Izstāde aicina atskatīties rīdzinieku ikdienā, kur  jūgendstila interjera un sadzīves priekšmeti, trauki un rokdarbi radīti iedvesmojoties no dabas dažādības. Izstādē jau tradicionāli apskatāmi arī dāmu un kungu aksesuāri, kā arī 20. gadsimta tehniskie jaunievedumi. Jūgendstilam raksturīgās formas un no dabas plūstošajām līnijām iedvesmotās detaļas sastopamas gan unikālos mākslas darbos, gan rūpnieciskos ražojumos. Izstāde ataino jūgendstila lietišķi dekoratīvās mākslas izteiksmīgumu trauslajā stiklā, porcelānā, metālā un tekstilā.  

Izsakām pateicību visiem, kas piedalījušies kolekcijas veidošanā, rodot iespēju iegādāties vērtīgus jūgendstila priekšmetus. Īpašs paldies rīdziniekiem un pilsētas viesiem, kas dāvinājuši muzejam savas ģimenes relikvijas un dalījušies  gaistošajās atmiņās.

Muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” regulāri saviem apmeklētājiem sniedz iespēju ieskatīties plašajā muzeja krājumā. Aizvadītajā vasarā izstāde  “Retrospekcija” guva plašu ievērību, tāpēc šogad tradīcija turpinās. Atskats pagātnē ir veids kā parādīt muzeja jaunieguvumus, vērtīgākos un interesantākos priekšmetus no plašā muzeja klāsta ar vairāk kā 6000 vienībām. Muzeja kolekcija, kas regulāri un plānveidīgi papildināta kopš 2008. gada, raksturo jūgendstila uzplaukumu un attīstību Rīgā, Latvijā un Eiropā kopumā.