Pasākumi

Par godu pasaules jūgendstila dienai, aicinām iepazīt Alberta ielas skaistākos jūgendstila namus gida pavadībā, apmeklēt muzeju par īpašu cenu un piedalīties starptautiskā fotokonkursā

31.05.2016.

Sadarbībā ar Eiropas jūgendstila pilsētu tīklu Reseau Art Nouevau Network aicinām piedalīties starptautiskā fotokonkursā: “Vēro, fiksē, parādi citiem!”. Ikkatram rīdziniekam un pilsētas viesim ir iespēja atrast savu iecienītāko jūgendstila arhitektūras detaļu, popularizēt to un iegūt atzinību. Konkursa dalībnieki ir aicināti iesūtīt fotoattēlus līdz 2016.gada 8.jūnijam uz e-pasta adresi jugendstils@riga.lv ar norādi: “Konkursam “Vēro, fiksē, parādi citiem!””
Foto konkursa mērķis ir pievērst iedzīvotāju uzmanību jūgendstila elementiem un detaļām: namu fasādēm, kāpņu telpu rotājumiem, metālkalumiem un apdares materiāliem, vitrāžām. Jūgendstila cienītāji un interesenti ir aicināti sūtīt digitālas fotogrāfijas, kurās attēlotas tās Rīgas jūgendstila arhitektūras detaļas, kuras piesaistījušas viņu uzmanību. Iesūtītās fotogrāfijas būs aplūkojamas un vērtējamas interneta vietnē https://www.facebook.com/ReseauArtNouveauNetwork, kur balsojumu veiks plašā facebook lietotāju auditorija. Visvairāk skatītāju atzinības saņēmušo attēlu autoriem būs īpašas balvas no RANN koordinācijas biroja un muzeja “Rīgas Jūgendstila centrs”.
Fotoattēlu un objektu skaits nav ierobežots. Konkursā var piedalīties foto attēli, kas uzņemti gan ar profesionālām fotokamerām, gan mobilajām ierīcēm. Fotoattēla izmēru lūgums piemērot publicēšanai internetā. Attēlam jāpievieno īss apraksts: objekta adrese, foto autors, kā arī sūtītāja kontaktinformācija.
Pasaules jūgendstila diena pirmo reizi tika svinēta 2013.gadā, kad Starptautiskais Jūgendstila pilsētu tīkls Reseau Art Nouveau Network (RANN), kas apvieno divdesmit Eiropas pilsētas, ierosināja pievērst uzmanību jūgendstila kultūras mantojumam un tā saglabāšanai, vienojoties kopīgi svinamā un īpaši tam veltītā dienā.

Muzeja “Rīgas Jūgendstila centrs” ekspozīciju šajā dienā varēs apskatīt par īpašu cenu, ieeja un fotobiļete tikai EUR 2,-.
Papildus informācija par konkursu Iveta Sproģe tālr. nr. 28606987, e-pasts: Iveta.Sproge@riga.lv
 
 

jugends-JUGENDSTILA-DIENA.jpg