Pasākumi

Izstāde „Tulpes no baroka līdz jūgendstilam”

27.04.2016.

Tulpes motīvs plaši lietots mākslā un sadzīvē, un izstāde atklāj šī motīva daudzveidību. Eiropā pirmos sīpolus ieved 16. gadsimtā, un Eiropu pārņem “tulpju mānija”, tulpes kļūst par mākslinieku apbrīnas objektu – tās glezno, ar to atveidiem rotā gan namus, gan sadzīves priekšmetus. Muzeja “Rīgas Jūgendstila centrs” kolekcijā ir vairāki izcili paraugi – piena krūka ar tulpju pušķi, smalka mokas tasīte un apakštasīte ar elegantu tulpes zieda gleznojumu, kā arī izšuvumi, kas rotā gan galdautus, gan spilvendrānas. Izstādē tos lieliski papildina 18. un 19. gs. priekšmeti no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja krājuma, kā arī no privātkolekcijas.
Izstādi papildina tulpju ziedi; īpaši atzīmējama tulpe “Latvija” no ziedu audzētavas “Onava”, kas skatāma ekspozīcijā izstādes pirmajās nedēļās. Savukārt šķirņu, krāsu un formu daudzveidība vērojama Silvijas Lipskas tvertajos fotomirkļos no Nīderlandes ziedošajiem dārziem; Rīgas jūgendstila arhitektūras tulpju ziedi skatāmi Baibas Bucenieces fotogrāfijās.

Ieejas biļete izstādē EUR 2.50.

Paralēli izstādei muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs” Mencendorfa nams aicina uz izstādi “Tulpe dārzā, mākslā un dizainā”.