Izstādes

Rīgas Jūgendstila centrs un  aicina pavadīt neaizmirstamus mirkļus kāzu dienā un iepazīt vēdekļa valodu

06.04.2016.

 
Programma jaunlaulātajiem “Svētku dienas Jūgendstila gaisotnē” ietver koncentrētu ekskursiju jūgendstila laikmetā, kas tiks organizēta kā emocionāls piedzīvojums ar vairākām tematiskām aktivitātēm piedāvājot iepazīst jūgendstila laika tradīcijas, to kultūrvēsturisko nozīmi un saglabāšanu līdz mūsdienām. Jaunlaulātajiem un kāzu viesiem muzeja apmeklējuma laikā piedāvāsim iepazīties ar jūgendstila laika kāzu svinēšanas tradīcijām, iemūžināt pirmo valsi fotogrāfijās, ļauties mīlestības simbolu meklēšanai muzeja interjerā, apgūt vēdekļa valodas pamatus un mīlestības vēstuļu rakstīšanas mākslu. Īpaši jaunlaulātajiem atklāsim dažus 20.gs. sākuma “guļamistabas” noslēpumus.

Izglītojošā programma “Vēdekļi” piedāvās iespēju atraktīvā un aktīvā veidā iepazīties ar vēdekļa valodu, tā etiķeti, modes un sadzīves smalkumiem. Apmeklētājiem piedāvāsim iejusties 20. gs. sākuma dāmu un kungu lomās, izzināt un apgūt prasmi kā ar vēdekli pateikt ziņojumus: „tu man patīc”, „es gribu ar tevi satikties” vai, piemēram, „uzmanīgi, uz mums skatās” un daudzus citus.

Iespējamais dalībnieku skaits abās programmās līdz 15 personām. Programmas ilgums - viena stunda. Aicinām iepriekš pieteikties par tālruni +371 67181465 vai rakstot uz e-pastu jugendstils@riga.lv.