Izstādes

Ielūdzam uz lekcijām par beļģu arhitektu un dizaineri Henriju Van de Veldi

02.09.—11.09.2013.


Septembra pirmajās nedēļās Van de Veldem tiks veltīti vairāki pasākumi.

2.septembrī plkst.17:00SSE Riga, Strēlnieku ielā 4a, Sorosa auditorijā ar priekšlasījumiem par Van de Veldi uzstāsies Ģentes Universitātes profesors dr.arch. Dirks De Meijers (Dirk De Meyer) un Latvijas Mākslas akadēmijas profesors dr.habil.art. Eduards Kļaviņš.

Abi profesori ir eksperti kādā no Van De Veldes daiļrades aspektiem. D.De Meijers, kurš ir starptautiski atzīts pētnieks un ļoti pieprasīts vieslektors, sniegs savu skatījumu uz meistara dzīvi un atstāto radošo mantojumu. Savukārt E.Kļaviņš atklās citur pasaulē maz pazīstamo Rīgas pastorāta ēkas projekta stāstu. Par to varēsim uzzināt no profesora dziļi izpētītās Van de Veldes un viņa Rīgas pārstāvja - arhitekta Bernharda Bīlenšteina sarakstes būves realizācijas laikā, kā arī liecībām citos tā laika avotos.

5., 6., 11. un 12. septembrī pulksten 16:00 un 17:00 būs iespēja apmeklēt izstādi „Henrija Van de Velde un Rīga” Rīgas Jūgendstila muzejā par īpašu ieejas maksu - 1Ls. 6. un 11. septembrī izstādes apmeklējums notiks tās kuratora beļģu arhitekta Mantena Devrīnta (Manten Devriendt) vadībā.

Projekta īstenošanu atbalsta Beļģijas Karalistes vēstniecība Rīgā, Flandrijas pārstāvniecība Baltijā, Belux Latvijas tirdzniecības kamera, Rīgas Jūgendstila centrs, Rīgas Dome, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Ģentes Universitāte, Gētes institūts Rīgā, Kvadrapak, Jaga, Vandersanden Group, Delta Light, Flanders Road Services.