Pasākumi

Izstāde „Spēkavīru laikmets”

01.11.—09.12.2012.


19.-20. gadsimtu mija Latvijā ir sportisku aktivitāšu uzplaukuma laiks, kad dibinās un darbojas vairākas cīņas sporta un smagatlētikas biedrības un klubi, notiek sacensības.
Izstādē apskatāmās medaļas, apbalvojumi, plakāti, fotogrāfijas un pat sporta piederumi sasaucas ar jūgendstila motīviem telpu interjerā. Izstādes iniciators ir Latvijas cīņas sporta federācijas viceprezidents un kolekcionārs Aleksejs Kostirevs, kura kolekcija publikas apskatei pieejama pirmo reizi. Sadarbībā ar Latvijas Sporta muzeju un sporta vēsturnieci Ritu Apini izstādes ietvaros 8.un 22. novembrī, kā arī 6. decembrī notiks tematiski sarīkojumi par cīņas sporta un smagatlētikas pirmsākumiem, tradīcijām un personībām. Savukārt Rīgas Cirks, kurā pirms simts gadiem notikušas pat pasaules meistarsacīkstes cīņas sportā un smagatlētikā, eksponē plakātus, senu fotoattēlu un svaru stieni.

Izstāde sagatavota sadarbībā ar Alekseju Kostirevu, Latvijas Sporta muzeju un Rīgas Cirku. Tā būs atvērta līdz 9. decembrim.

Sporta vēsturniece Rita Apine (Latvijas Sporta muzejs) stāsta par cīņas sporta un smagatlētikas pirmsākumiem, tradīcijām un personībām:
8.novembri plkst.17.00
22. novembri plkst.17.00
6. decembri plkst. 17.00

Tikšanas ar kolekcionāru Alekseju Kostirevu:
14.novembri plkst.17.00
28.novembri plkst.17.00