2016

Par godu pasaules jūgendstila dienai, aicinām iepazīt Alberta ielas skaistākos jūgendstila namus gida pavadībā, apmeklēt muzeju par īpašu cenu un piedalīties starptautiskā fotokonkursā
, 31.05.2016


Izstāde “Rīgas jūgendstils. Arhitektūra un māksla” Minskas pilsētas rātsnamā
, 30.05.2016


Muzejs „Rīgas Jūgendstila centrs” piedāvā darbu
, 23.05.2016


Starptautiskā akcija “Muzeju nakts”  muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs” 
, 20.05.2016


Atzīmējot Pasaules jūgendstila dienu 10. jūnijā, muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” aicina piedalīties starptautiskā fotokonkursā
, 19.05.2016


Muzeju diena 18. maijā
, 10.05.2016


Aicinām līdzdarboties Muzeju nakts pasākuma sagatavošanā un norisē!
, 10.05.2016


Informācija par pasākumiem 4. maijā, Mātes un Ģimenes dienā
, 03.05.2016


Par godu pasaules jūgendstila dienai, aicinām iepazīt Alberta ielas skaistākos jūgendstila namus gida pavadībā, apmeklēt muzeju par īpašu cenu un piedalīties starptautiskā fotokonkursā

10. jūnijā, atzīmējot Pasaules Jūgendstila dienu, muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” svin svētkus un aicina to darīt arī savus apmeklētājus, piedaloties dažādās aktivitātēs.
10. jūnijā plkst. 11.00 un plkst. 17.00 piedāvājam piedalīties bezmaksas ekskursijās un gida pavadībā iepazīt Alberta ielas skaistākos jūgendstila namus. Ekskursiju sākums muzejā “Rīgas jūgendstila centrs”. Dalību lūdzam pieteikt pa tālruni +371 67181183.

Sadarbībā ar Eiropas jūgendstila pilsētu tīklu Reseau Art Nouevau Network aicinām piedalīties starptautiskā fotokonkursā: “Vēro, fiksē, parādi citiem!”. Ikkatram rīdziniekam un pilsētas viesim ir iespēja atrast savu iecienītāko jūgendstila arhitektūras detaļu, popularizēt to un iegūt atzinību. Konkursa dalībnieki ir aicināti iesūtīt fotoattēlus līdz 2016.gada 8.jūnijam uz e-pasta adresi jugendstils@riga.lv ar norādi: “Konkursam “Vēro, fiksē, parādi citiem!””
Foto konkursa mērķis ir pievērst iedzīvotāju uzmanību jūgendstila elementiem un detaļām: namu fasādēm, kāpņu telpu rotājumiem, metālkalumiem un apdares materiāliem, vitrāžām. Jūgendstila cienītāji un interesenti ir aicināti sūtīt digitālas fotogrāfijas, kurās attēlotas tās Rīgas jūgendstila arhitektūras detaļas, kuras piesaistījušas viņu uzmanību. Iesūtītās fotogrāfijas būs aplūkojamas un vērtējamas interneta vietnē https://www.facebook.com/ReseauArtNouveauNetwork, kur balsojumu veiks plašā facebook lietotāju auditorija. Visvairāk skatītāju atzinības saņēmušo attēlu autoriem būs īpašas balvas no RANN koordinācijas biroja un muzeja “Rīgas Jūgendstila centrs”.
Fotoattēlu un objektu skaits nav ierobežots. Konkursā var piedalīties foto attēli, kas uzņemti gan ar profesionālām fotokamerām, gan mobilajām ierīcēm. Fotoattēla izmēru lūgums piemērot publicēšanai internetā. Attēlam jāpievieno īss apraksts: objekta adrese, foto autors, kā arī sūtītāja kontaktinformācija.
Pasaules jūgendstila diena pirmo reizi tika svinēta 2013.gadā, kad Starptautiskais Jūgendstila pilsētu tīkls Reseau Art Nouveau Network (RANN), kas apvieno divdesmit Eiropas pilsētas, ierosināja pievērst uzmanību jūgendstila kultūras mantojumam un tā saglabāšanai, vienojoties kopīgi svinamā un īpaši tam veltītā dienā.

Muzeja “Rīgas Jūgendstila centrs” ekspozīciju šajā dienā varēs apskatīt par īpašu cenu, ieeja un fotobiļete tikai EUR 2,-.
Papildus informācija par konkursu Iveta Sproģe tālr. nr. 28606987, e-pasts: Iveta.Sproge@riga.lv
 
 


Izstāde “Rīgas jūgendstils. Arhitektūra un māksla” Minskas pilsētas rātsnamā

Minskas pilsētas rātsnamā Rīgas dienu ietvaros šī gada 19. maijā tika atklāta izstāde “Rīgas jūgendstils. Arhitektūra un māksla”, kas popularizē pilsētu kā jūgendstila metropoli Eiropā.
Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” sadarbībā ar vadošajiem arhitektūras un mākslas speciālistiem sagatavojis starptautisku ceļojošu izstādi ̶ tā iepazīstina ar Rīgas savdabīgo un bagāto jūgendstila mantojumu:  arhitektūru, interjeriem, glezniecību, iespiedgrafiku un dizaina objektiem.


Muzejs „Rīgas Jūgendstila centrs” piedāvā darbu


Kasierim - konsultantam
Galvenie darba pienākumi: biļešu, suvenīru un publicitātes materiālu tirdzniecība, informācijas sniegšana par muzeja pakalpojumiem.
No Jums sagaidām: precizitāti; latviešu, angļu un krievu valodas zināšanas, spēju strādāt ātri un kvalitatīvi, vēlmi mācīties un sevi attīstīt.
Vēlamies Jums piedāvāt: zinošu kolēģu atbalstu, regulāru atalgojumu un sociālās garantijas.

Ekskursiju vadītājam
Galvenie Jūsu darba pienākumi: ekskursiju vadīšana muzejā,  informācijas sniegšana tūristiem par muzeja ekspozīciju un pakalpojumiem;
No Jums sagaidām: augstāko vai nepabeigtu augstāko izglītību, precizitāti, labas latviešu, angļu un krievu valodas zināšanas, labas zināšanas kultūrvēsturē, spēju strādāt ātri un kvalitatīvi, vēlmi mācīties un sevi attīstīt.
Vēlamies Jums piedāvāt: iegūt profesionālas zināšanas un prasmes, zinošu kolēģu atbalstu; regulāru atalgojumu un sociālās garantijas

CV un motivācijas vēstuli lūdzam sūtīt uz e-pastu: jugendstils@riga.lv 2016. gada 22. jūnijam

Starptautiskā akcija “Muzeju nakts”  muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs” 

Sestdien, 21. maija vakarā laipni aicinām uz Muzeju nakts norisēm Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības  – muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs”.

Šī gada starptautiskās akcijas “Muzeju nakts” tēma rosina mirkli pakavēties uz sliekšņa un pavērot, kādas durvis mēs veram – aicinošas, pārsteigumu sološas vai varbūt smagas, bijību raisošas. Ko sargā, ko slēpj, ko dāvā un ko stāsta muzeju durvis?


Muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs” (Alberta ielā 12 (ieeja no Strēlnieku ielas)) no plkst. 19.00 līdz plkst. 01.00 vēsturiskais interjers atdzīvosies teatralizētās 20. gs. sākuma ainās. Muzejā būs sastopams arhitekts Konstantīns Pēkšēns ar kundzi, elegantas un mākslas mūzu iedvesmotas jūgendstila laikmeta dāmas, kungi un kalpotāji. Apmeklētājus iepriecinās muzikāli priekšnesumi un mākslinieku darbi, savukārt, par sabiedrisko kārtību rūpēsies Gorodovojs – 20. gs. sākuma pilsētas kārtības sargs.

Ieeja bez maksas.Atzīmējot Pasaules jūgendstila dienu 10. jūnijā, muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” aicina piedalīties starptautiskā fotokonkursā

Par godu pasaules jūgendstila dienai, ko atzīmē 10. jūnijā, muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” sadarbībā ar  Eiropas jūgendstila pilsētu tīklu Reseau Art Nouevau Network (RANN) aicina piedalīties starptautiskā fotokonkursā: “Vēro, fiksē, parādi citiem!”.

Ikkatru rīdzinieku un pilsētas viesi aicinām pētīt Rīgas jūgendstila arhitektūru un atrast savu iecienītāko arhitektūras detaļu, piedalīties fotokonkursā un iegūt balvas. Konkursa dalībnieki aicināti iesūtīt fotoattēlus līdz 2016. gada 8. jūnijam uz e-pasta adresi jugendstils@riga.lv ar norādi: “Konkursam “Vēro, fiksē, parādi citiem!””
Foto konkursa mērķis ir pievērst iedzīvotāju uzmanību jūgendstila elementiem un detaļām: namu fasādēm, kāpņu telpu rotājumiem, metālkalumiem un apdares materiāliem, vitrāžām. Jūgendstila cienītāji un interesenti aicināti sūtīt digitālas fotogrāfijas, kurās attēlotas tās Rīgas jūgendstila arhitektūras detaļas, kuras piesaistījušas viņu uzmanību. Iesūtītās fotogrāfijas būs aplūkojamas un vērtējamas interneta vietnē https://www.facebook.com/ReseauArtNouveauNetwork, kur balsojumu veiks plašā facebook lietotāju auditorija. Visvairāk skatītāju atzinību saņēmušo attēlu autori iegūs īpašas balvas no RANN koordinācijas biroja un muzeja “Rīgas Jūgendstila centrs”.
Fotoattēlu un objektu skaits nav ierobežots. Konkursam var iesniegt foto attēlus, kas uzņemti gan ar profesionālām fotokamerām, gan mobilajām ierīcēm. Fotoattēla izmēru lūgums piemērot publicēšanai internetā. Attēlam jāpievieno īss apraksts: objekta adrese, foto autora vārds, kā arī kontaktinformācija.
Pasaules jūgendstila diena pirmo reizi tika svinēta 2013. gadā, kad Starptautiskais Jūgendstila pilsētu tīkls Reseau Art Nouveau Network (RANN), kas apvieno divdesmit Eiropas pilsētas, ierosināja pievērst uzmanību jūgendstila kultūras mantojumam un tā saglabāšanai, vienojoties kopīgi svinamā un īpaši tam veltītā dienā.
Muzeju diena 18. maijā

18. maijā tiek atzīmēta Starptautiskā Muzeju diena, un šajā dienā arī muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs”  apmeklētājus iepriecinās ar īpaši draudzīgu ieejas biļetes cenu EUR 2.00. Muzeja atmosfēru svinīgāku padarīs pianistes Katrīnas Surovecas priekšnesumi visas dienas garumā.


Aicinām līdzdarboties Muzeju nakts pasākuma sagatavošanā un norisē!

Muzeju nakts ietvaros 21. maijā notiks tradicionālais Muzeju nakts pasākums muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs” . Šī gada Muzeju nakts moto ir „Durvis uz pagātni” - pasākuma noskaņa ievedīs rīdziniekus un pilsētas viesus simts gadus senā pagātnē.
Brīvprātīgajiem būs iespēja:
Piedalīties pasākuma sagatavošanas darbos;

Iejusties 20. gs. sākuma  rīdzinieka tēlā (tērpus un aksesuārus kombinēsim izmantojot jūsu un jūgendstila centra pieejamos materiālus);

Ļoti augstu novērtēsim ikviena brīvprātīgā vēlmi palīdzēt un radīt krāšņu pasākumu! Interesentus aicinām pieteikties rakstot uz e-pastu baiba.buceniece@riga.lv vai zvanot pa tālruni 26318607.

Informācija par pasākumiem 4. maijā, Mātes un Ģimenes dienā

Par godu Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas dienas svinībām 4. maijā muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” rīko ekskursijas latviešu valodā plkst. 12.00, plkst. 14.00 un plkst. 16.00.  Ieejas biļete 3 EUR


<< 2019 Aug >>
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31