2012

Jūgendstila muzejs 22. novembrī aicina uz otro lekciju ciklā "Spēkavīru laikmets"., 20.11.2012


Svētku priekšvakarā muzejā noritēja lekcija par nacionālās pašapziņas piemiņas zīmēm., 20.11.2012


Izstāde „Dabas motīvi Rīgas Jūgendstila namos”, 20.11.2012


Jūgendstila muzejā 18. novembrī gaiši izskanējis svētku koncerts., 19.11.2012


Sveicam Valsts svētkos!, 16.11.2012


18.novembrī plkst.17:00 aicinām uz svētku koncertu Jūgendstila muzejā., 12.11.2012


Izstādes „Dabas motīvi Rīgas jūgendstila namos” atklāšana, 07.11.2012


Jūgendstila muzejs aicina 8.novembrī uz pirmo lekciju ciklā "Spēkavīru laikmets"., 06.11.2012


Lāčplēša dienai veltītas ekskursija Rīgas Jūgendstila muzejā, 05.11.2012


Lāčplēša dienai veltīta lekcija " Nacionālās pašapziņas piemiņas zīmes", 04.11.2012


Izstāde „Spēkavīru laikmets”, 03.11.2012


Izstādes "Spēkavīru laikmets" atklāšana 1. novembrī. , 02.11.2012


Jūgendstila muzejs 22. novembrī aicina uz otro lekciju ciklā "Spēkavīru laikmets".

Jūgendstila muzejs novembrī un decembrī interesentiem piedāvā lekciju ciklu "Spēkavīru laikmets" par atlētikas un cīņas sporta attīstību un spilgtākajām atlētikas personībām 19.-20. gadsimtu mijā. Šo ceturtdien, 22. novembrī plkst. 17:00 aicinām uz otro lekciju - "Atlētisma attīstība jaunajā Latvijas valstī. 20.gs. 20-tie gadi." Lektore - sporta vēsturniece un Sporta muzeja direktores p.i. Rita Apine.
Lekciju cikla noslēdzošā tikšanās Jūgendstila muzejā būs 6. decembrī plkst.17:00, tēma - "Spēkavīru personības jūgendstila Rīgā."
Gaidīsim visus intersentus un muzeja draugus iepazīt jūgendstila laikmeta sporta dzīves sasniegumus Ritas Apines lekcijās, kā arī izstādē "Spēkavīru laikmets" un trešdienu tikšanās vakaros ar kolekcionāru Alekseju Kostirevu.

Svētku priekšvakarā muzejā noritēja lekcija par nacionālās pašapziņas piemiņas zīmēm.

15. novembra vakarā Valsts svētku priekšvakarā Rīgas Jūgendstila muzejs pulcināja interesentus uz lekciju „ Nacionālās pašapziņas piemiņas zīmes”. Lektors Eižens Upmanis iepazīstināja klausītājus ar nacionālās pašapziņas piemiņas objektiem, izciliem vēstures un tēlniecības pieminekļiem, kas stāsta par Latvijas valstiskuma veidošanās periodu un atgādina par vēsturiskajiem notikumiem 20. gadsimta sākumā.
Sirsnīgā gaisotnē lektors dalījās pieredzē, zināšanās un atmiņās par pieminekļu tapšanas un atjaunošanas vēsturi.

Izstāde „Dabas motīvi Rīgas Jūgendstila namos”

2012. gada 15. novembrī norisinājās Rīgas Jūgendstila centra organizētās izstādes „Dabas motīvi Rīgas Jūgendstila namos” atklāšana un konkursa uzvarētāju apbalvošana. Izstādi Rīgas domes telpās atklāja Rīgas Jūgendstila centra direktore Agrita Tipāne, klātesošos sveica Rīgas domes deputāts Dainis Stalts, kā arī konkursa žūrijas komisijas locekļi Indra Saulesleja un Juris Ģērmanis.
Izstādē apskatāmi 136 skolēnu radošie darbi, kas iesniegti Rīgas Jūgendstila centra bērnu zīmējumu konkursam „Dabas motīvi Rīgas Jūgendstila namos” un radīti, iedvesmojoties no Rīgas jūgendstila arhitektūrā izmantotajiem dabas motīviem un dekoratīvajiem elementiem.
Pasākuma laikā tika pasniegti diplomi un balvas konkursa uzvarētājiem:
 
1.-4. klašu grupā
I vieta – Patrīcija Sintija IRBE (Ziemeļvalstu ģimnāzija)
II vieta – Simona SKANGALE (Grafikas darbnīca un mākslas studija)
II vieta – Zane DMITRIJEVA (pamatskola „Rīdze”)
III vieta – Elvita VILCĀNE (Grafikas darbnīca un mākslas studija)
 
5.-9. klašu grupā
I vieta – Evita BUGAJA (Rīgas centra daiļamatniecības vidusskola)
II vieta – Zaiga MAKARSKA (Bērnu zīmēšanas studija „Mazā ģilde”)
III vieta – Marta Luīze ŠMITE (Pamatskola „Rīdze”)
 
10.-12. klašu grupā
I vieta – Elīza Marija KUZMINA (Rīgas jauno tehniķu centrs)
II vieta – Diāna PANOSKOVA (Rīgas 45. vidusskola)
III vieta – Jekaterina Mizina (Rīgas 95. vidusskola)
 
Rīgas Jūgendstila centrs izsaka pateicību visiem dalībniekiem un pedagogiem, kas piedalījās konkursā, kā arī visiem, kas papildināja balvu fondu. Projektu finansiāli atbalsta Rīgas domes Izglītības, Kultūras un sporta departaments.
Izstāde apskatāma līdz 2013. gada 16. janvārim Rīgas domes 5. stāva vestibilā (Rātslaukumā 1).

Jūgendstila muzejā 18. novembrī gaiši izskanējis svētku koncerts.

18. novembrī Jūgendstila muzejā koklētāju ansamblis "Teiksma" Teiksmas Jansones vadībā izpildīja pazīstamas melodijas un tautasdziesmas, ar dzidrajām kokles skaņām un skanīgajām meiteņu balsīm radot gaišas un priekpilnas noskaņas. Uz Valsts svētkiem veltīto koncertu jau tradicionāli bija sanācis kupls pulks apmeklētāju. Ar gandarījuma sajūtu par pavadīto vakaru muzeja viesi patriotiskā gaisotnē vēl kādu brīdi uzkavējās muzejā, lai aplūkotu jaunāko izstādi "Spēkavīru laikmets", kurā aplūkojamas latviešu un citu tautu 20. gs sākuma leģendāras personības sportā un sabiedrības dzīvē.

18.novembrī plkst.17:00 aicinām uz svētku koncertu Jūgendstila muzejā.

Rīgas Jūgendstila muzejs 18. novembrī plkst. 17:00 aicina rīdziniekus un pilsētas viesus uz svētku koncertu, veltītu Latvijas Republikas proklamēšanas 94. gadadienai.
Šajā vakarā muzeja viesistabā koncertēs kolētāju ansamblis Teiksma, lai ar dziesmām un dzidrajām kokles skaņām radītu īpaši tautisku un gaišu noskaņu.
Priecāsimies sagaidīt ikvienu apmeklētāju un izbaudīsim svētku gaisotni Jūgendstila muzejā!

Izstādes „Dabas motīvi Rīgas jūgendstila namos” atklāšana

15. novembrī aicinām uz Rīgas Jūgendstila centra organizētās izstādes „Dabas motīvi Rīgas Jūgendstila namos” atklāšanu un konkursa uzvarētāju apbalvošanu Rīgas domes 5. stāva vestibilā (Rātslaukumā 1).
Izstādē būs apskatāmi vairāk kā 130 skolēnu radošie darbi, kas iesniegti Rīgas Jūgendstila centra bērnu zīmējumu konkursam „Dabas motīvi Rīgas Jūgendstila namos” un radīti, iedvesmojoties no Rīgas jūgendstila arhitektūrā izmantotajiem dabas motīviem un dekoratīvajiem elementiem.
 
Izstāde apskatāma līdz 2013. gada 16. janvārim.

Jūgendstila muzejs aicina 8.novembrī uz pirmo lekciju ciklā "Spēkavīru laikmets".

Jūgendstila muzejs interesentiem piedāvā lekciju ciklu "Spēkavīru laikmets" par atlētikas un cīņas sporta attīstību un spilgtākajām atlētikas personībām 19.-20. gadsimtu mijā. Lekcijas lasīs sporta vēsturniece un Sporta muzeja direktore Rita Apine. Jau šo ceturtdien, 8. novembrī plkst. 17:00 aicinām uz pirmo lekciju -"Spēkavīru klubi jūgendstila laika Rīgā 19.-20 gadsimtu mijā."

Turpmāk sekos lekcijas -
22. novembrī 17:00 - "Atlētisma attīstība jaunajā Latvijas valstī. 20.gs. 20-tie gadi."
6. decembrī 17:00 - "Spēkavīru personības jūgendstila Rīgā."
 
Gaidīsim visus intersentus, apmeklētājus un muzeja draugus iepazīt jūgendstila laikmeta sporta dzīves sasniegumus Ritas Apines lekcijās, kā arī izstādē "Spēkavīru laikmets"un trešdienu tikšanās vakaros ar kolekcionāru Alekseju Kostirevu.

Lāčplēša dienai veltītas ekskursija Rīgas Jūgendstila muzejā

Svētdien, 11.11.2012. plkst. 12.00, 14.00 un 16.00
Ieeja uz ekskursiju 1.00 Ls
Vietu skaits ierobežots.
Iepriekšēja pieteikšanās pa tālruni 67181465

Lāčplēša dienai veltīta lekcija " Nacionālās pašapziņas piemiņas zīmes"

Lektors Eižens Upmanis.
Ceturtdien, 15.11.2012. plkst. 17.00
Derīga ieejas biļete muzejā
Vietu skaits ierobežots.
Iepriekšēja pieteikšanās pa tālruni 67181465

Izstāde „Spēkavīru laikmets”

Novembrī Rīgas Jūgendstila muzejs aicina uz izstādi „Spēkavīru laikmets”. Pirmo reizi apmeklētājiem jūgendstila gaisotnē ir iespēja iepazīt stipriniekus, kas 20. gadsimta sākumā nodarbojās ar cīņas sportu un smagatlētiku, uzvarēja sāncenšus un popularizēja Rīgas vārdu. Izstādes atklāšana notiks 1. novembrī plkst. 17.00.

19.-20. gadsimtu mija Latvijā ir sportisku aktivitāšu uzplaukuma laiks, kad dibinās un darbojas vairākas cīņas sporta un smagatlētikas biedrības un klubi, notiek sacensības.
Izstādē apskatāmās medaļas, apbalvojumi, plakāti, fotogrāfijas un pat sporta piederumi sasaucas ar jūgendstila motīviem telpu interjerā. Izstādes iniciators ir Latvijas cīņas sporta federācijas viceprezidents un kolekcionārs Aleksejs Kostirevs, kura kolekcija publikas apskatei pieejama pirmo reizi. Sadarbībā ar Latvijas Sporta muzeju un sporta vēsturnieci Ritu Apini izstādes ietvaros 8.un 22. novembrī, kā arī 6. decembrī notiks tematiski sarīkojumi par cīņas sporta un smagatlētikas pirmsākumiem, tradīcijām un personībām. Savukārt Rīgas Cirks, kurā pirms simts gadiem notikušas pat pasaules meistarsacīkstes cīņas sportā un smagatlētikā, eksponē plakātus, senu fotoattēlu un svaru stieni.

Izstāde sagatavota sadarbībā ar Alekseju Kostirevu, Latvijas Sporta muzeju un Rīgas Cirku. Tā būs atvērta līdz 9. decembrim.

Sporta vēsturniece Rita Apine (Latvijas Sporta muzejs) stāsta par cīņas sporta un smagatlētikas pirmsākumiem, tradīcijām un personībām:
8.novembri plkst.17.00
22. novembri plkst.17.00
6. decembri plkst. 17.00

Tikšanas ar kolekcionāru Alekseju Kostirevu:
14.novembri plkst.17.00
28.novembri plkst.17.00

Izstādes "Spēkavīru laikmets" atklāšana 1. novembrī.

Rīgas Jūgendstila muzejā 1. novembrī notika izstādes "Spēkavīru laikmets" atklāšana. Kupli apmeklētajā pasākumā pasākumā piedalījās izstādes idejas autori - privātkolekcionārs Aleksejs Kostirevs, Jeļena Tvardovska un žurnālists Vladimirs Rešetovs, kā arī Sporta muzeja direktore Rita Apine, Latvijas Olimpiskās komitejas pārstāve Aija Erta. Izstādes ekspozīcija izvietota muzeja izstāžu zālē un stāsta par smagatlētikas un cīņas sporta vēsturi, un ievērojamu sportistu personībām jūgendstila laikā un 20. gs. sākumā. 
Aicinam muzeja apmeklētājus aplūkot bagātīgo smagatlētikas sporta vēstures priekšmetu kolekciju izstādē "Spēkavīru laikmets" līdz pat 9. decembrim.

Rīgas Jūgendstila centrs izsaka pateicību par atbalstu izstādes tapšanā Sporta muzeja darbiniekiem, īpaši direktorei Ritai Apinei un krājuma vadītājai Solvitai Freimanei, un Rīgas cirka direktorei Lolitai Lipinskai.
<< 2019 Aug >>
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31