2010

Izstāde „Rīgas namu fasāžu iemītnieki”
, 30.09.2010


Izstāde "Olesunnas jūgendstila arhitektūra", 06.09.2010


Dzejas mēnesis un Eiropas kultūras mantojuma dienas, 03.09.2010


Izstāde „Rīgas namu fasāžu iemītnieki”

Rīgas Jūgendstila centrs aicina Jūs uz izstādi „Rīgas namu fasāžu iemītnieki”. 
Izstādes atklāšana 4. oktobrī plkst. 16:00 Rīgas Rātsnama 5. stāva vestibilā, Rātslaukumā 1.

Izstādē apskatāmi vairāk kā 100 skolēnu radošie darbi, kas iesniegti Rīgas Jūgendstila centra vizuālās mākslas konkursam un radīti, iedvesmojoties no Rīgas jūgendstila arhitektūrā izmantotajiem dekoratīvajiem elementiem.
Izstāde apskatāma līdz šī gada 19. oktobrim.
Tālr.: +37167181465Izstāde "Olesunnas jūgendstila arhitektūra"

Rīgas Jūgendstila centrs sadarbībā ar Olesunnas Nacionālo jūgendstila centru š.g. 10. septembrī plkst. 13:00 atklāj izstādi „Olesunnas jūgendstila arhitektūra”.
Rīgas Jūgendstila centrs sadarbībā ar Olesunnas Nacionālo jūgendstila centru š.g. 10. septembrī plkst. 13:00 atklāj izstādi „Olesunnas jūgendstila arhitektūra”.
 
Izstāde iecerēta kā turpinājums šā gada pavasarī sadarbībā ar Rīgas pašvaldības aģentūru ”Rīgas pilsētas arhitekta birojs” rīkoto izstādi ”Rīgas jūgendstila arhitektūra”. Rīgas Jūgendstila centrs plāno arī turpmāk sadarboties ar dažādām Eiropas pilsētām jūgendstila arhitektūrai veltītu izstāžu rīkošanā.

Jūgendstila arhitektūra ir Olesunnas pilsētas vizītkarte un nozīmīga norvēģu kultūrvēsturiskā mantojuma daļa. Izstāde „Olesunnas jūgendstila arhitektūra” ietver foto materiālus un aprakstus par desmit jūgendstila ēkām, kas radītas periodā no 1905. līdz 1907. gadam.

Pēc 1904. gada ugunsgrēka Olesunnas pilsētas centrs atdzima no jauna, un nelielā teritorijā izveidojās samērā viendabīga apbūve ar pārsteidzošām celtnēm, kas apvieno gan jūgendstila, gan vietējās tradicionālās arhitektūras iezīmes. Pilsētas arhitektūras mantojumam ir liela mākslinieciskā, arhitektoniskā un kultūrvēsturiskā vērtība. Tieši tāpēc Kultūras mantojuma direkcija laika posmā no 1985. līdz 2003. gadam iekļāva savā sarakstā desmit Olesunnas jūgendstila ēkas – gan slavenus pilsētbūvniecības pieminekļus, gan pavisam pieticīgas ēkas. Ēkas atspoguļo jūgendstila periodam raksturīgās būvniecības tendences Norvēģijā, kā arī tolaik modernās iezīmes izvēlēto materiālu, būvniecības tehnoloģiju, dizaina un stila ziņā.
Izstādē apskatāmās fotogrāfijas stāsta par to, kāda Olesunnas pilsēta reiz izskatījās un kāda bija pilsētnieku dzīve jūgendstila laikmeta Norvēģijā.

Izstādes atklāšanā savu līdzdalību solījuši Olesunnas mērs Bjorns Tommerdāls (Bjørn Tømmerdal) un pārstāvji no Olesunnas Nacionālā jūgendstila centra.

Izstāde bez maksas būs apskatāma no 10. līdz 29. septembrim Rīgas Rātsnama 1. stāva vestibilā (Rātslaukumā 1).
Foto: Malvin Dalhus

Dzejas mēnesis un Eiropas kultūras mantojuma dienas

Kad visā Latvijā norisinās festivāls Dzejas dienas, rīdziniekus un pilsētas viesus uz Dzejas mēnesi aicina Rīgas Jūgendstila muzejs. Muzejā katru dienu darbosies interaktīvs dzejas galds, piedāvāsim īpašas literārās ekskursijas un kopā svinēsim Eiropas kultūras mantojuma dienas. 


Visu septembri muzejā darbosies interaktīvs dzejas galds. Jebkurš apmeklētājs varēs piesēst pie autentiska rakstāmgalda, kas piederējis vienam no ievērojamākajiem 20. gs. sākuma arhitektiem Maksam Šervinskim, un iejusties radoša cilvēka lomā. Tāpat kā simts gadus senā septembra dienā būs iespēja pašķirstīt Apskatu un Zalkti, pabūt Dzejas dārzā, iepazīt Vairāku vēl tautai nepazīstamu dzejnieku dzejas un baudīt Dzīves skūpstus. Minētās un vēl citas grāmatas muzejā eksponētas pirmoreiz. Rodot iedvesmu pagātnes dzejdaru veikumā, ikkatrs pats varēs pierakstīt savu dzejoli, eseju vai novēlējumu, ko saglabāsim muzejā.
 
Par godu Dzejas dienām Rīgas Jūgendstila muzejs sagatavojis īpašu literāru ekskursiju. Tās laikā no cita skatu punkta iepazīsim arhitekta K. Pēkšēna dzīvokli un mēģināsim pietuvoties literārajam salonam, kas savulaik bija populārs Rīgas inteliģences aprindās. Ekskursijas notiks 7., 9., 14. un 16. septembrī plkst.16.00 vai citā laikā, iepriekš piesakoties.  
 
12. septembrī Rīgas Jūgendstila muzejā atzīmēsim Eiropas kultūras mantojuma dienas. No plkst. 10. 00 līdz 12.00 kultūras mantojuma dienu dalībniekiem, speciālistiem un visiem interesentiem ieeja muzejā būs bez maksas. Ar devīzi “Kultūras mantojums – mūsdienu izaicinājums” no 11. līdz 12. septembrim visā Latvijā norisinās Eiropas kultūras mantojuma dienas, kurās kā viens no objektiem iekļauts arī Rīgas Jūgendstila muzejs. Šī atzinība paver jaunus aspektus muzeja attīstībā.
 

<< 2019 Sep >>
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30