2010

Latvijā rezidējošu vēstnieku kundzes dāvina muzejam unikālus jūgendstila porcelāna izstrādājumus, 19.02.2010


Rīgas Jūgendstila centrs piedalās Starptautiskajā tūrisma izstādē "Balttour 2010", 02.02.2010


Mīlētāju mēnesis Rīgas Jūgendstila muzejā, 01.02.2010


Latvijā rezidējošu vēstnieku kundzes dāvina muzejam unikālus jūgendstila porcelāna izstrādājumus

18. februārī Rīgas Jūgendstila muzejā viesojās Latvijā rezidējošu vēstnieku kundzes, arhitektūras un mākslas cienītājas. Muzeju apciemoja Īrijas, Francijas, Ungārijas, Nīderlandes, Izraēlas, Slovākijas, Japānas, Beļģijas, Meksikas vēstnieku kundzes.
 
Īpašu pateicību muzejs izsaka par saņemto dāvinājumu - divām Jakša porcelāna apgleznošanas darbnīcā (Rīgā) izgatavotām jūgendstila tasītēm un apakštasītēm - augstas kvalitātes ar roku apgleznotiem izstrādājumiem ar ziedu motīviem.
 
Dāvinājumu var apskatīt Rīgas Jūgendstila muzeja kabinetā.

Rīgas Jūgendstila centrs piedalās Starptautiskajā tūrisma izstādē "Balttour 2010"

5. februārī Rīgas Jūgendstila centrs aicināja visus izstādes apmeklētājus paciemoties "Jūgendstila saloniņā", kas atradās Rīgas Tūrisma koordinācijas un informācijas centra stendā.
 
Ikkatram bija  iespēja  uz brīdi iejusties pagājušā gadsimta sākuma noskaņās, nofotografējoties ar jūgendstila cepurēm uz antikvāru mēbeļu fona (neaizmirstot paņemt līdzi fotoaparātu!)
Senlaicīgos tērpos ģērbtas dāmas iepazīstināja ar Rīgas Jūgendstila muzeju un tā piedāvājumu. 
Īpaši gaidīti bija tūrisma firmu pārstāvji, lai apspriestu turpmāko sadarbību. 
Fotogrāfijas no izstādes skatieties sadaļā Galerija.
 
Mīlētāju mēnesis Rīgas Jūgendstila muzejā

Februāris ir mīlētāju mēnesis, kad visā pasaulē tiek svinēta Valentīna diena. Tādēļ arī Rīgas Jūgendstila muzejs atver savas durvis mīlētājiem. Liels vai mazs, vecs vai jauns – ņem aiz rokas savu mīļoto un nāc šurp! Lai muzejā, kā senā pastkartē, sirdis atplaukst mīlestībā.
 
Mīlētāju mēnesī muzejs sagatavojis speciālu programmu pārīšiem. Jūs sagaida ceļojums uz „Mīlestības saliņu”. Ja līdzi būs fotoaparāts, Pēkšēna kundze Anna labprāt jūs tur iemūžinās. Jūs varēsiet rakstīt dzeju vai zīmēt „Muzeja rullī”, ko apņemamies saglabāt līdz nākamai Valentīna dienai. Visiem zināms, ka mīlestība iet caur vēderu, tādēļ virtuvē, kur aizvadītā gada nogalē ar Kultūrkapitāla fonda atbalstu tika restaurēta autentiska 20. gs. sākuma plīts, mājas kalponīte pārlapos simtgadīgas pavārgrāmatas lappuses, lai izvēlētos recepti tieši jums.
 
Mīlētāju mēnesis Rīgas Jūgendstila muzejā norisināsies no 2. līdz 28. februārim. Pārīšiem tiks piedāvāta speciāla ieejas biļetes cena diviem cilvēkiem- 3.00 LVL, kurā iekļauta arī muzeja apskate gida pavadībā. Papildus pastāvīgajai ekspozīcijai apskatāma neliela izstāde, kurā iepazīstinām ar daļu no 2009. gadā muzejam dāvinātajiem priekšmetiem. Piedāvājam noskatīties īsfilmu par Rīgas jūgendstilu un tā meistariem. Iespējams pielaikot jūgendstila laikam raksturīgas kungu un dāmu cepures, kā arī fotografēties īpaši izveidotajā „Mīlestības saliņā”, tādēļ neaizmirstiet paņemt līdzi fotoaparātus! Lai varētu atstāt nozīmīgus ierakstus „Muzeja rullī”, aicinām ņemt līdzi savas fotogrāfijas un vēlējumus. Mīlētāju pārīšiem tiks uzdāvinātas arī 20. gs. sākuma receptes, kuras viņi varēs izmēģināt savās mājās.
 
Lai arī Rīgas Jūgendstila muzejs darbojas tikai kopš 2009. gada maija, tas ieguvis pelnītu popularitāti – to jau apmeklējuši 15 tūkstoši interesentu. Aizvadītajā gadā muzejs uzsāka speciālas programmas apmeklētājiem – septembrī un oktobrī norisinājās akcija skolēniem, novembrī – pensionāriem. Speciālas atlaižu un tematiskās programmas turpināsies arī 2010. gadā.

Foto: Lodzas Vēstures muzejs


<< 2019 Aug >>
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31