Atklāta muzeja “Rīgas Jūgendstila centrs” virtuālā ekspozīcija

Pirmajās dienās to apmeklējuši jau vairāk kā 500 rīdzinieku un pilsētas viesu

2016. gada 30. septembrī Rīgā, Alberta ielā 12 tika atklāta muzeja “Rīgas Jūgendstila centrs” virtuālā ekspozīcija. Projekts norisinājās trīs gadus un tā ietvaros labākie nozares speciālisti veikuši apjomīgu izpētes darbu, kāds Latvijā tapis pirmo reizi. Ekspozīcija sevī ietver trīs jaunas virtuālā muzeja telpas un vienu multimediju konferenču zāli, kā arī 10 interaktīvas programmas, kas atklāj Rīgu kā jūgendstila metropoli un iepazīstina ar jūgendstila arhitektūras meistariem un viņu daiļradi, kā arī ar interjera, sadzīves un mākslas priekšmetiem un rīdzinieku modes tendencēm 20. gs. sākumā. Ekspozīcija būs saistoša gan lieliem, gan maziem muzeja apmeklētājiem.

Aicinām medijus uz muzeja “Rīgas Jūgendstila centrs” virtuālās ekspozīcijas atklāšanu

2016. gada 30. septembrī pulksten 13.00 Rīgā, Alberta ielā 12 notiks muzeja “Rīgas Jūgendstila centrs” virtuālās ekspozīcijas atklāšana, kurā piedalīsies Ārkārtējais un pilnvarotais Norvēģijas Karalistes vēstnieks Latvijas Republikā Steinars Ēgils Hāgens, viesi no Norvēģijas nacionālā jūgendstila centra, LR Kultūras ministrijas pārstāvis, Rīgas vicemērs Andris Ameriks, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Eiženija Aldermane, kā arī daudzi nozares speciālisti.

DARBS PIE RĪGAS JŪGENDSTILA VIRTUĀLĀ MUZEJA IZVEIDES

2013. gada decembrī uzsāktā projekta „Rīgas Jūgendstila centra kultūras mantojuma digitalizācija un virtuālā muzeja izstrāde” īstenošanas termiņš ticis pagarināts līdz 2016.gada 31.oktobrim. Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienība turpina darbu pie muzeja digitālās ekspozīcijas veidošanas.

Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta līdzfinansētās programmas LV04 „Kultūras un dabas mantojuma saglabāšana un atjaunināšana” vidusposma izvērtēšanas pasākums.

2015.gada 26.novembrī Muzejā  viesojās Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta līdzfinansētās programmas LV04 „Kultūras un dabas mantojuma saglabāšana un atjaunināšana” vidusposma izvērtēšanas pasākumam projekta īstenotāji, līdzfinansējuma saņēmēji un sadarbības partneriem no Latvijas un Donorvalstīm.

TURPINĀS DARBS PIE RĪGAS JŪGENDSTILA VIRTUĀLĀ MUZEJA IZVEIDES

Projekts „Rīgas Jūgendstila centra kultūras mantojuma digitalizācija un virtuālā muzeja izstrāde” tika uzsākts 2013. gada decembrī, un tā ietvaros Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienība turpina darbu pie muzeja „Rīgas Jūgendstila centrs” digitālās ekspozīcijas veidošanas.