2016

Irinas un Andreja fon Šlipes tērpu kolekcija
, 14.08.2016


"Filmējam jūgendstilu “Pirms 100 gadiem Albert' ielā" svētku programma
, 10.08.2016


Filmējam jūgendstilu “Pirms 100 gadiem Albert’ ielā”!
, 08.08.2016


Aicinām apmeklēt muzeju 13. augustā plkst. 10.00–17.00!
, 05.08.2016


Piedzīvo cepuru pārvērtības svētkos “Pirms 100 gadiem Albert’ ielā”!
, 01.08.2016


Irinas un Andreja fon Šlipes tērpu kolekcija

Muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs” no 13. augusta līdz 30. oktobrim būs skatāma neparasta izstāde − “Tērps kā mākslas darbs no jūgendstila līdz mūsdienām”. Tajā  apskatāmie dāmu tērpi uzskatāmi par masu modes antitēzi. Katrs no tiem ir gan mākslas darbs, gan arī apģērbs. To autori Irina fon Šlipe, modes nama “Irina v. Schlippe Moden” dibinātāja, un viņas dēls, slavenais dizaineris un vairāku Eiropas teātru tērpu mākslinieks Andrejs fon Šlipe. Kolekcija radīta iedvesmojoties no  jūgendstila dabas formām, ziediem un augiem, kā arī austrumu elementiem, liektām līnijām un arhitektoniskām struktūrām.

“Šodienas steidzīgajā dzīves stilā trūkst elegances un izsmalcinātības,” saka tērpu autors Andrejs. “Mani iedvesmoja jūgendstils, jo tas ir ļoti holistisks mākslas stils, kas aptver arhitektūru, grafisko un dekoratīvo dizainu, tajā skaitā juvelierizstrādājumus, mēbeles un tekstilijas.  Māksla ir kļuvusi par dzīves stilu – par reālu dzīves stilu.  Kolekcija ir mēģinājums atdzīvināt šo sajūtu, apvienojot mākslu ar modi.”

Darbošanās modes pasaulē radīja sajūtu, it kā gleznas pamestu divdimensionālo stāvokli un savā ziņā atdzīvotos. Tas, ka katrs apģērba gabals tika apgleznots ar rokām, padarīja to ļoti personisku. Katrs apģērba modelis bija atsevišķs stāsts.” Šī radošā pieredze noteica Andreja izvēli studēt skatuves un kostīmu dizainu Minhenes Mākslas akadēmijā. “Kopš darba teātrī apģērbs mani vienmēr ir īpaši uzrunājis. Kostīms teātrī ir vairāk nekā atsevišķs vēstījums – tā ir būtiska uz skatuves veidotā stāsta daļa,” papildina Andrejs.

 

1982. gadā Irinai fon Šlipei radās ideja savā pirmajā apģērbu kolekcijā izmantot apgleznotu zīdu. “Tas ir ļoti gluds, dabiski elegants un izceļošs materiāls un atgādina manu personīgo stilu. Apģērba modeļi tika veidoti neatkarīgai, spēcīgai un izsmalcinātai sievietei, kas, ienākot telpā, nebaidās izcelties,” smaidot saka Irina. Tērpu piegriezumi ir vienkārši, bet to noslēpums ir dizaina stāstā.

 

“Mēs esam ļoti laimīgi, ka šodien varam atklāt savu “valkājamās mākslas” izstādi muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs” - ēkā, kur dzimis mans tēvs. Šķiet, ka mūsu darinātie apģērba modeļi ir atgriezušies savā dabiskajā vidē. Ceram, ka apmeklētāji jutīs šo saikni un priecāsies par izstādi,” saka Irina.

 

“Ir sajūta, ka noslēdzam loku  gan tematiski, gan arī personīgi – tā ir atgriešanās mājās daudzās nozīmēs,” atzīst mākslinieki.

"Filmējam jūgendstilu “Pirms 100 gadiem Albert' ielā" svētku programma

13. augustā  no 12.00 lidz 18.00
Programma


Programma iz skatuves:
Svētku vaļā vēršana. Svinīgu uzrunu teikšana no Rīgas rātes
kungiem un kundzēm. Meistaru priekšā stādīšana
pulksten 12.00

Rīgas kino vēstures izlielīšana
pulksten 12.15

Jestru un modīgu Rīgas deju dancošana
pulksten 13.00

Dāmu un kungu modes skatīšana
pulksten 13.20

Burvju triku izrādīšana
pulksten 13.40

Pažarnieku orķestra muzicēšana
pulksten 13.50

Erudīcijas konkurss
pulksten 14.30

Burvju triku izrādīšana
pulksten 14.45

Kustīgo bilžu uzņemšana
pulksten 15.10

Jestru un modīgu Rīgas deju dancošana
pulksten 15.35

Erudīcijas konkurss
pulksten 15.55

Kustīgo bilžu uzņemšana
pulksten 16.25

Labu mantu vairāksolīšana
pulksten 16.55

Pažarnieku orķestra muzicēšana un cepuru modes izrādīšanās
pulksten 17.15

Svinīgs svētku noslēguma gājiens, kurā aicināts piedalīties ikviens
pulksten 18.00

Programma iz ielas
• Kustīgo bilžu uzņemšana
(grandiozs bojeviks, mīlas dēka un briesmu filma)
pulksten 12.35, 14.05, 17.30
• Glauni pastaigājas slaveni Rīgas kungi un kundzes
• Pie daiļās cepurnieces var izdaiļot savu cepuri
• Pie modistes var pasūtīt modeli jaunai štātei
• Skaistuma meistari nogrimē kā īstu kino zvaigzni
• Pindzelēšanas būdā mālderi ļauj mālēt
• Pie kino meistariem iemāca ieskaņot filmu
• Drukas meistari māca izdaiļot audumu
• Foto portretejas un famīlijas bildes izgatavo godalgots Rīgas meistars
• Skunstīgi Rīgas mālderi mālē un pieņem pasūtījumus
• Notiek našķošanās ar ūdenskliņģeriem un citiem gardumiem
• Avīžpuikas piedāvā “Rīgas Avīzes” speciālizlaidumu

Pagriezīsim laiku atpakaļ un tiksimies Alberta ielā 1916. gadā!

Rīko:Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs”

Atbalsta: Rīgas dome, Latvijas Universitātes Saimniecības departaments, Jūrmalas pilsētas muzejs, Rīgas Motormuzejs,  muzejs “Cepures pasaule”, nodibinājums “Rīgas Tūrisma Attīstības Birojs”, SIA “Akzo Nobel Baltic”, AS “LNK Industries” , Rīgas Juridiskā augstskola, kafejnīca “Cafe Britt”, muzejs “Mencendorfa nams”, izstāžu zāle “ Rīgas mākslas telpa”, Rīgas Sv. Pētera baznīcas pārvalde, Kultūras pils „Ziemeļblāzma”, Rīgas Porcelāna muzejs, Aleksandra Čaka memoriālais dzīvoklis - muzejs

Filmējam jūgendstilu “Pirms 100 gadiem Albert’ ielā”!

13. augustā no plkst. 12.00 līdz 18.00 aicinām ikvienu Rīgas svētku viesi apmeklēt Alberta ielu un iejusties simts gadus senā pagātnē, kad savu uzvaras gājienu Rīgā sāk kino.

Svētku laikā  iela pārvērtīsies kino uzņemšanas laukumā, kur taps mēmais kino, tiks meklēti aktieri un radīta mūzika. Svētku viesu vidū daudzi pazīstami cilvēki, to vidū arī arhitekts Mihails Eizenšteins ar mazo dēlu Sergeju, kas gūs pirmo pieredzi kino uzņemšanā, lai pēc tam savu vārdu ierakstītu kino vēsturē. Pagriezīsim laiku atpakaļ un tiksimies Alberta ielā 1916. gadā!

“Pirms 100 gadiem Albert’ ielā” uzburs jūgendstila laika atmosfēru, kad Rīgā tika celti moderni nami, pa ielu pastaigājās labi ģērbti pilsētnieki, bet kino meistari uzņēma pirmās mēmās kino filmas. Pasākuma apmeklētāji tiks aicināti iesaistīties jūgendstila perioda kino filmēšanas ainās un piedalīsies kino tematikai veltītās izglītojošās aktivitātēs. Ielu piepildīs filmēšanas komanda – režisors, operators, aktieru trupa un asistenti, kas iesaistīs svētku dalībniekus filmas veidošanā. Norisināsies daudzveidīgas radošās darbnīcas: kino grima meistardarbnīca, mēmā kino apskaņošanas meistardarbnīca, darbnīca "Pie daiļās cepurnieces", "Modistu" − šuvēju un modelētāju meistardarbnīca, fotodarbnīca, pindzelēšanas darbnīca un jūgendstila dekoru veidošanas meistardarbnīca. Īpaša loma būs “Ceļojumu bodei”, kura piedāvās doties “ceļojumā laikā” un gida pavadībā iepazīt Mihaila Eizenšteina projektētās ēkas. Teatralizētās ainās piedalīsies tādi slaveni personāži kā būvinženieris Mihails Eizenšteins ar kundzi un dēlu Sergeju Eizenšteinu, gleznotājs Janis Rozentāls un kundze Ellija Forsele –Rozentāle, arhitekts Konstarntīns Pēkšēns ar kundzi Annu.

Svētku viesus priecēs ielu cirka tēli un kino muzikantu trupa. Apmeklētāji tiks aicināti izzināt Rīgas vēsturi un ar jūgendstilu saistītos nozīmīgos notikumus, līdzdarboties konkursos un teatralizētās 20. gadsimta sākuma sadzīves ainās. Par dančiem un jautrību rūpēsies “Pažarnieku orķestris” un dejotāji, bērniem būs iespēja darboties radošajā darbnīcā “Izkrāso melnbalto kino”. Tāpat pasākuma viesi varēs vērot jūgendstila modes demonstrējumus un pavisam eksotiskas galvassegas, mācīties deju soļus un baudīt jūgendstila laikam raksturīgus ēdienus.

Eleganta pastaiga jūgendstila laikmeta Rīgā sagādās patīkamus brīžus gan maziem, gan lieliem!


Pasākumu “Pirms 100 gadiem Albert’ ielā” rīko Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs”, atbalsta Rīgas dome, Latvijas Universitāte, Rīgas Juridiskā augstskola, Jūrmalas pilsētas muzejs, Rīgas Motormuzejs, SIA “Akzo Nobel Baltics”, muzejs “Cepures pasaule”, AS “LNK Industries”, muzejs “Mencendorfa nams”, izstāžu zāle “Rīgas mākslas telpa” un kafejnīca “Cafe Britt”.


Rīgas svētkus piedāvā Rīgas dome sadarbībā ar Rīgas brīvostas pārvaldi un nodibinājumu “Rīgas Tūrisma Attīstības Birojs”; organizē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments kopā ar pasākumu veidotājiem – uzņēmumiem un sabiedriskajām organizācijām.

Aicinām apmeklēt muzeju 13. augustā plkst. 10.00–17.00!

Rīgas svētku ietvaros 13. augustā Alberta ielā norisināsies tradicionālais pasākums “Pirms 100 gadiem Albert’ ielā”, taču aicinām apmeklēt arī muzeju “Rīgas Jūgendstila centrs”.
Ieeja ar atlaidi!


Piedzīvo cepuru pārvērtības svētkos “Pirms 100 gadiem Albert’ ielā”!

Muzeja “Rīgas Jūgendstila centrs” priekštelpā apmeklētāju sajūsmu rada  bagātīgs cepuru klāsts – gan zēnu un meiteņu, gan dāmu un kungu. Protams, vislielākā izvēle dāmām – cepures ar ziediem, spalvām… Tās pēc senām rīdzinieku fotogrāfijām darinājusi cepurniece.
Šogad svētku “Pirms 100 gadiem Albert’ ielā” laikā, kas norisināsies Rīgas svētku ietvaros, 13. augustā no plkst. 12.00 līdz 18.00 ikkatram būs brīnišķīga iespēja jūgendstila noskaņās izdekorēt savu līdzi paņemto cepuri meistardarbnīcā “Pie daiļās cepurnieces”.

Lentas, ziedi, dekori un visvisādi smalkumi pārvērtīs jūsu līdzpaņemto cepuri skaistā jūgendstila brīnumā!

Izdekorē savu cepuri jūgendstila noskaņās!

<< 2019 Sep >>
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30