2016

Muzeja “Rīgas Jūgendstila centrs” dalība starptautiskā  jūgendstila pilsētu tīkla Reseau Art Nouveau Network  Ģenerālajā  asamblejā un zinātniskajos semināros
, 29.04.2016


Izstāde „Tulpes no baroka līdz jūgendstilam”
, 27.04.2016


Muzejs „Rīgas Jūgendstila centrs” piedāvā darbu
, 27.04.2016


Bērnu rīts „Zelta ola” muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs”
, 07.04.2016


Kolekcionāra stāstījums par izstādi „Telefoni jūgendstila laikmetā”
, 07.04.2016


Rīgas Jūgendstila centrs un  aicina pavadīt neaizmirstamus mirkļus kāzu dienā un iepazīt vēdekļa valodu
, 06.04.2016


Muzeja “Rīgas Jūgendstila centrs” dalība starptautiskā  jūgendstila pilsētu tīkla Reseau Art Nouveau Network  Ģenerālajā  asamblejā un zinātniskajos semināros

No 2016. gada 19. līdz 25. aprīlim  Glāzgovā norisinājās starptautiskā jūgendstila pilsētu tīkla Reseau Art Nouveau Network  Ģenerālā asambleja un zinātniskie semināri  “Jūgendstila interjeri: vispārējs ieskats” un “Vēsturisko interjeru aizsardzība Glāzgovā, Skotijā un Eiropā”. Tajos piedalījās Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības un  muzeja “Rīgas Jūgendstila centrs” pārstāvji. 2016.gada 21.aprīlī starptautiskā jūgendstila pilsētu tīkla dalībniekiem tika prezentēts pētījums par Rīgas jūgendstila interjeriem un īpaša uzmanība tika veltīta muzeja “Rīgas Jūgendstila centrs” restaurētajam interjeram.

2016. gada 23. aprīlī Ģenerālās asamblejas darba kārtībā apspriestie jautājumi, kas saistīti ar RANN asociācijas nākotnes aktivitātēm un dalību projektā “Inside Art Nouveau”,  ir būtiski nepieciešams  darbs, lai turpinātu līdz šim veikto starptautisko sadarbību, kā arī paplašinātu to. Pārrunātie tehniskie un organizatoriskie jautājumi ļaus veiksmīgi sagatavoties atkārtotai projekta iesniegšanai un Eiropas Komisijas finansējuma piesaistīšanai. Dalība projektā ļaus turpināt iesākto Rīgas jūgendstila kultūras mantojuma izpēti, informatīvo materiālu sagatavošanu un izpētes rezultātu analīzi un popularizēšanu Eiropas līmenī.

Glāzgovas apmeklējuma  ietvaros veiktā sadarbība ar RANN sadarbības partneriem veicinās muzeja “Rīgas Jūgendstila centrs” starptautisko atpazīstamību. Dalība starptautiskās asociācijas RANN Ģenerālajā asamblejā, valdes sēdē ir vērtīgs ieguldījums RJC darbības attīstībā, sadarbības paplašināšanā ar Eiropas jūgendstila pilsētām un Rīgas jūgendstila kultūras mantojuma popularizēšanā.

Izstāde „Tulpes no baroka līdz jūgendstilam”

No 27. aprīļa līdz 12. jūnijam muzejā „Rīgas Jūgendstila centrs” krāšņi uzplaukst izstāde “Tulpes no baroka līdz jūgendstilam”. Tā iepazīstina ar mākslas priekšmetiem un sadzīves lietām, kuras rotā tulpju motīvs. Priekšmetus  papildina fotogrāfijas un, protams, tulpju ziedi. Izstāde veidota sadarbībā ar Nīderlandes Karalistes vēstniecību Latvijā, Latvijas Nacionālo mākslas muzeju un Mākslas muzeju “Rīgas Birža”.

Tulpes motīvs plaši lietots mākslā un sadzīvē, un izstāde atklāj šī motīva daudzveidību. Eiropā pirmos sīpolus ieved 16. gadsimtā, un Eiropu pārņem “tulpju mānija”, tulpes kļūst par mākslinieku apbrīnas objektu – tās glezno, ar to atveidiem rotā gan namus, gan sadzīves priekšmetus. Muzeja “Rīgas Jūgendstila centrs” kolekcijā ir vairāki izcili paraugi – piena krūka ar tulpju pušķi, smalka mokas tasīte un apakštasīte ar elegantu tulpes zieda gleznojumu, kā arī izšuvumi, kas rotā gan galdautus, gan spilvendrānas. Izstādē tos lieliski papildina 18. un 19. gs. priekšmeti no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja krājuma, kā arī no privātkolekcijas.
Izstādi papildina tulpju ziedi; īpaši atzīmējama tulpe “Latvija” no ziedu audzētavas “Onava”, kas skatāma ekspozīcijā izstādes pirmajās nedēļās. Savukārt šķirņu, krāsu un formu daudzveidība vērojama Silvijas Lipskas tvertajos fotomirkļos no Nīderlandes ziedošajiem dārziem; Rīgas jūgendstila arhitektūras tulpju ziedi skatāmi Baibas Bucenieces fotogrāfijās.

Ieejas biļete izstādē EUR 2.50.

Paralēli izstādei muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs” Mencendorfa nams aicina uz izstādi “Tulpe dārzā, mākslā un dizainā”.

Muzejs „Rīgas Jūgendstila centrs” piedāvā darbu

Galvenajam speciālistam darbā ar krājumu (pilna slodze)
Galvenie darba pienākumi:
•    Veikt krājuma dokumentēšanu atbilstoši MK “Noteikumiem par Nacionālo muzeja krājumu”;
•    Nodrošināt krājuma uzskaiti;
•    Nodrošināt krājuma pirmapstrādi un saglabāšanu;
•    Nodrošināt krājuma izmantošanu un pieejamību (kartotēkas papildināšana, datu ievade "Nacionālajā muzeju krājuma kopkatalogā" u.c.);
•    Iesaistīties muzeja “Rīgas Jūgendstila centrs” projektu realizācijā.
Prasības kandidātiem:
•    Augstākā izglītība kultūras, mākslas vai muzeoloģijas jomā;
•    Pieredze muzeja vai arhīva darbā;
•    Zināšanas un interese par arhitektūru;
•    Teicamas latviešu, labas krievu un angļu valodas zināšanas;
•    Labas iemaņas darbā ar datoru (MS Office);
•    Augsta atbildības sajūta, precizitāte, spēja strādāt patstāvīgi

CV un motivācijas vēstuli lūdzam sūtīt uz e-pastu: jugendstils@riga.lv 2016. gada 16.maijam.


Bērnu rīts „Zelta ola” muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs”

Svētdien, 10.aprīlī plkst. 12.00 muzejā „Rīgas Jūgendstila centrs” aicinām uz Bērnu rītu, kur mazie muzeja apmeklētāji varēs iepazīt Lieldienu tradīcijas, minēt mīklas, klausīsies pasakas, spēlēt spēles un izjust Lieldienu gaisotni muzeja interjerā.

Šobrīd muzejs noformēts 20. gs. sākuma Lieldienu tradīciju garā, tādēļ bērnu rīts veltīts “Zelta olai” kā visuma un auglības simbolam. Bērni tiks iesaistīti sarunās par olu nozīmi putnu un cilvēku dzīvē, tiks lasītas pasakas, varēs uzzināt dažādas ar olām saistītas maģiskas lietas un senas tradīcijas, bet ceļojumā cauri muzejam mazie apmeklētāji apskatīs jūgendstila Lieldienu rotājumus un senos interjera dekorus.
Pasākuma laikā bērniem būs iespēja pielaikot jūgendstila cepures un sajust atmosfēru kādā dzīvoja Rīgas iedzīvotāji pirms vairāk nekā simts gadiem.
Bērnu rītu vadīs režisore Ināra Čakste, viņai palīdzēs muzeja pastāvīgais iemītnieks Runcis Alberts un citi pasaku tēli.

Pasākums paredzēts bērniem vecumā no 3 līdz 9 gadiem.

Ieejas biļete pasākumā EUR 2.00. Vietu skaits pasākumā ir ierobežots, tāpēc lūdzam pieteikties iepriekš, zvanot pa tālruni 67181061.

Kolekcionāra stāstījums par izstādi „Telefoni jūgendstila laikmetā”

9. un 23. aprīlī plkst. 14.00 muzejs „Rīgas Jūgendstila centrs” aicina iepazīt jūgendstila periodā lietotus telefonus. Par tiem stāstīts izstādē redzamās kolekcijas veidotājs Valdis Hofmarks.

Stāstījums par izstādē „Telefoni jūgendstila laikmetā” eksponētajiem priekšmetiem iepazīstinās apmeklētājus ar vienu no jūgendstila perioda telefonu veidiem - galda telefona aparātiem. Izstādē eksponēti vairāki vācu firmu Siemens&Halske un Mix&Genest, kā arī zviedru firmas L.M.Ericsson telefonu aparāti, kādi lietoti privātos telefonu tīklos vai arī izmantoti kā mājas telefoni. Jūgendstila laikmeta tehnoloģiju pasaulē ar stāstījumu ievedīs Valdis Hofmarks, kura telefonu privātkolekcija veidota 35 gadus.

Rīgas Jūgendstila centrs un  aicina pavadīt neaizmirstamus mirkļus kāzu dienā un iepazīt vēdekļa valodu

Aicinām mediju pārstāvjus, pasākumu organizētājus un interesentus uz jauno programmu prezentāciju 6. aprīlī plkst.14.00.   
No šī gada 1. maija muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” piedāvā jūgendstila sadzīvei, modei un tradīcijām veltītas divas jaunas izglītojošās programmas - “Svētku dienas Jūgendstila gaisotnē” jaunlaulātajiem un kāzu viesiem, kā arī “Vēdekļi” interesentu grupām, tematiskiem pasākumiem, svētkiem un dzimšanas dienām un vecmeitu ballītēm.

 
Programma jaunlaulātajiem “Svētku dienas Jūgendstila gaisotnē” ietver koncentrētu ekskursiju jūgendstila laikmetā, kas tiks organizēta kā emocionāls piedzīvojums ar vairākām tematiskām aktivitātēm piedāvājot iepazīst jūgendstila laika tradīcijas, to kultūrvēsturisko nozīmi un saglabāšanu līdz mūsdienām. Jaunlaulātajiem un kāzu viesiem muzeja apmeklējuma laikā piedāvāsim iepazīties ar jūgendstila laika kāzu svinēšanas tradīcijām, iemūžināt pirmo valsi fotogrāfijās, ļauties mīlestības simbolu meklēšanai muzeja interjerā, apgūt vēdekļa valodas pamatus un mīlestības vēstuļu rakstīšanas mākslu. Īpaši jaunlaulātajiem atklāsim dažus 20.gs. sākuma “guļamistabas” noslēpumus.

Izglītojošā programma “Vēdekļi” piedāvās iespēju atraktīvā un aktīvā veidā iepazīties ar vēdekļa valodu, tā etiķeti, modes un sadzīves smalkumiem. Apmeklētājiem piedāvāsim iejusties 20. gs. sākuma dāmu un kungu lomās, izzināt un apgūt prasmi kā ar vēdekli pateikt ziņojumus: „tu man patīc”, „es gribu ar tevi satikties” vai, piemēram, „uzmanīgi, uz mums skatās” un daudzus citus.

Iespējamais dalībnieku skaits abās programmās līdz 15 personām. Programmas ilgums - viena stunda. Aicinām iepriekš pieteikties par tālruni +371 67181465 vai rakstot uz e-pastu jugendstils@riga.lv.
<< 2019 Sep >>
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30