2015

Daces Blūmas darbu izstāde „Jūgendstila noskaņās” muzejā „Rīgas Jūgendstila centrs”
, 17.09.2015


Bērnu rīts „Mācīšanās un darbošanās prieks” muzejā „Rīgas Jūgendstila centrs”, 17.09.2015


Bērnu zīmējumu izstāde muzejā „Rīgas Jūgendstila centrs”
, 08.09.2015


Daces Blūmas darbu izstāde „Jūgendstila noskaņās” muzejā „Rīgas Jūgendstila centrs”

No 18. septembra līdz 29. novembrim muzejā „Rīgas Jūgendstila centrs” aicinām aplūkot mākslinieces Daces Blūmas porcelāna un keramikas darbu izstādi „Jūgendstila noskaņās”.
    
Izstādē apkopoti mākslinieces darbi, kas veidoti ilgākā laika posmā un tos vieno kopīgs iedvesmas avots – jūgendstils. Dažos darbos jūgendstilam raksturīgā līnijas plastika dabas motīvos ir veidojusies intuitīvi, ir darbi, kuros jūgendstils kā iedvesmas avots ir izmantots apzināti.
Jūgendstils ir ļoti daudzveidīgs, arī izstādē redzamie darbi stila un noskaņas meklējumos ir atšķirīgi. Dažos darbos galvenā ir motīva izvēle, dažos – līnijas vai formas plastika, citos – ornamenta un dabas motīvu saskaņa.

„Uzaugot Rīgas vēsturiskajā centrā nav grūti pakļauties jūgendstila valdzinājumam. Ceru, ka mani darbi rosinās meklēt un saskatīt jūgendstilam raksturīgo plastiku, romantisko noskaņu un dekoratīvo ornamentiku ne tikai vēstures liecībās, bet arī ikdienas vidē ap mums. Atrast atslēgu noslēpumam, kas savienojot līnijas plastiku, dabas motīvus un ornamentu rada šo īpašo stila izjūtu, nav nemaz tik vienkārši. Porcelāna tīrā forma un baltā virsma apgleznojumam, kā arī māla plastika ir lieliski materiāli šīs atslēgas meklējumos,” stāsta māksliniece Dace Blūma.

Izstādi papildinās arī mākslinieces vadītās radošās darbnīcas, kurās ikkatrs ir aicināts apgūt jūgendstila ornamentu veidošanas principus. Radošās darbnīcas “Jūgendstila ornaments” norisināsies muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs” ceturtdienās un sestdienās: 08.10. plkst. 17.00, 24.10. plkst. 11.00,  05.11. plkst. 17.00,  21.11. plkst. 11.00. Sīkāka informācija www.jugendstils.riga.lv vai pa tālruni 67181061. Dalības maksa radošajās darbnīcās tiks precizēta.

Bērnu rīts „Mācīšanās un darbošanās prieks” muzejā „Rīgas Jūgendstila centrs”Svētdien, 20. septembrī plkst. 12.00 muzejā „Rīgas Jūgendstila centrs” notiks Bērnu rīts, kas veltīts mācīšanās un darbošanās tēmai. Pasākuma laikā muzeja mazie apmeklētāji klausīsies pasakas, spēlēs spēles un iepazīs muzeju.

Rudenī, kad sākas skolas laiks un arī dabā notiek lielā rosība – gatavojas augļi un arī dzīvnieciņi pošas ziemas miegam vai ceļam uz siltajām zemēm, Bērnu rīta apmeklētāji klausīsies pasakas par mācīšanos un darbu. Tiks spēlētas aizraujošas spēlēs un rotaļas, kā arī pētīta „Runājošā ābece”, iesaistot arī vecākus.

„Cilvēkam ļoti svarīgs ir tas darbs, ko dara viņš pats! Nav lielākas bagātības par paša padarīto darbu. Patiesa draudzība veidojas radošā darbībā - kopīgi veicot kādu darbu, cilvēki iepazīst viens otru,” stāsta pasākuma vadītāja Ināra Čakste.


Pasākums paredzēts bērniem vecumā no 3 līdz 9 gadiem.

Ieejas biļete pasākumā EUR 2.00.

Bērnu zīmējumu izstāde muzejā „Rīgas Jūgendstila centrs”

No 9. septembra līdz 4. oktobrim muzejā „Rīgas Jūgendstila centrs” apskatāma Pārdaugavas Mūzikas un mākslas skolas audzēkņu darbu izstāde “Skaistās jūgendstila cepures”, kas veidota iedvesmojoties no muzeja cepuru kolekcijas. Izstādes atklāšana notiks 8. septembrī plkst. 17.00.

Muzejs „Rīgas Jūgendstila centrs” piedāvā iepazīt ne tikai  izteiksmīgu interjeru, bet arī skaistu un krāšņu cepuru kolekciju. Katra cepure radīta, izmantojot oriģinālus jūgendstila paraugus, un tai pat laikā tā ir unikāls meistara darbs – rotāta ar drapējumiem, lentām, spalvām un ziediem.
Muzeja cepuru kolekcija, kuru iespējams pielaikot ikvienam muzeja apmeklētājam, kalpojusi par iedvesmas avotu Pārdaugavas Mūzikas un mākslas skolas audzēkņiem, radot mākslas darbus sirsnīgai zīmējumu izstādei „Skaistās jūgendstila cepures”. Muzeja apmeklētājus priecēs 15 darbi, kurus zīmējuši  bērni vecumā no 9 līdz 15 gadiem. Ikvienam audzēknim tika dota radoša izteiksmes brīvība, izvēloties sev tuvāko zīmēšanas tehniku un stilu.

<< 2019 Sep >>
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30