2015

Bērnu rīts „Rudens pasakas” muzejā „Rīgas Jūgendstila centrs”
, 14.10.2015


Izstāde „Budapeštas jūgendstila plakāti” muzejā „Rīgas Jūgendstila centrs”
, 07.10.2015


Jūgendstila ornamenta veidošanas radošās darbnīcas muzejā „Rīgas Jūgendstila centrs”
, 07.10.2015


Bērnu rīts „Rudens pasakas” muzejā „Rīgas Jūgendstila centrs”

Svētdien, 18. oktobrī plkst. 12.00 muzejā „Rīgas Jūgendstila centrs” notiks rudens tematikai veltīts pasākums bērniem. Bērnu rītā muzeja mazie apmeklētāji spēlēs spēles, minēs mīklas, klausīsies pasakas, zīmēs un iepazīs rudens motīvus muzejā.

 
Rudenī, kad ienākusies raža, dabā valda salti vēji un zemi pārklāj krāsainas lapas, kad  dzīvnieki gatavojas ziemas miegam un  gājputni jau devušies tālajā ceļā, arī muzejā „Rīgas Jūgendstila centrs” būs iespēja piedalīties rudenīgās aktivitātēs. Kopā ar mazajiem apmeklētājiem spēlēsim spēlēs, zīmēsim, klausīsimies rudenīgas pasakas un minēsim mīklas. Bērnu rītu vadīs režisore Ināra Čakste, viņai palīdzēs muzeja pastāvīgais iemītnieks Runcis Alberts un citi pasaku tēli.

„Kopš sen seniem laikiem, kad raža bija novākta un dienas bija kļuvušas īsākas, bet vakari garāki, ģimenes kavēja laiku minot mīklas. Lietā tika likts asais prāts, atjautība un novērošanas spējas. Uzzināsim cik daudz atminējumu no šīm mīklām zināt jūs,” par mīklu minēšanu stāsta pasākuma vadītāja Ināra Čakste.

Pasākums paredzēts bērniem vecumā no 3 līdz 9 gadiem.

Ieejas biļete pasākumā EUR 2.00. Vietu skaits pasākumā ir ierobežots, tāpēc lūdzam pieteikties iepriekš, zvanot pa tālruni 67181061.

Izstāde „Budapeštas jūgendstila plakāti” muzejā „Rīgas Jūgendstila centrs”

No 7. oktobra līdz 29. novembrim muzejā „Rīgas Jūgendstila centrs” aicinām iepazīt Budapeštas jūgendstila plakātus. Izstāde veidota sadarbībā ar Ungārijas vēstniecību Latvijā un ir viens no „Ungārija dienu 2015” pasākumiem.
   

Budapešta tāpat kā Rīga lepojas ar bagātu jūgendstila mantojumu. 20. gadsimta pirmajās dekādēs bija vērojams Ungāru plakātu mākslas uzplaukums, kuras piemērus būs iespēja apskatīt izstādē „Budapeštas jūgendstila plakāti”. Izstādē aplūkojamie plakāti apmeklētājiem ļaus iejusties gājēja lomā, kurš klaiņo pa 20. gadsimta sākuma Budapeštas ielām.

20. gadsimta sākumā Ungārijas plakātu mākslā joprojām dominēja glezniecība, tomēr tā tika papildināta ar jauniem mākslinieciskās izteiksmes līdzekļiem, kuru ietekmē plakāts veidojās par atsevišķu lietišķās mākslas nozari. Vislielāko stimulu Ungārijas plakātu mākslas attīstībai nodrošināja īpaši plakātu mākslas konkursi. Mākslas izstādēm radītie plakāti iedibināja komerciālo plakātu tradīciju. Labākie šī perioda darbi saistās ar tādiem vārdiem kā Geza Farago (Géza Faragó), Mihali Biro (Mihály Bíró), Imre Foldess (Imre Földes) un Martons Tuskaijs (Márton Tuszkay). Viņi bija jūgendstila plakātu mākslas pamatlicēji un piešķīra ilglaicīgu dzīvi uzņēmumiem un zīmoliem.

Jūgendstila ornamenta veidošanas radošās darbnīcas muzejā „Rīgas Jūgendstila centrs”

Ceturtdien, 8. oktobrī plkst. 17.00 muzejā „Rīgas Jūgendstila centrs” izstādes „Jūgendstila noskaņās” ietvaros aicinām iepazīt jūgendstila ornamenta veidošanas mākslu radošajā darbnīcā mākslinieces Daces Blūmas vadībā. Darbnīcā ikkatrs aicināts iepazīt jūgendstila ornamenta veidošanas principus, darinot ornamentus savām rokām.  Radošās darbnīcas muzejā „Rīgas Jūgendstila centrs” notiks  arī  24. oktobrī plkst. 11.00,  5. novembrī plkst. 17.00n 21. novembrī plkst. 11.00.

Radošajā darbnīcā ikvienam būs iespēja iepazīties ar mākslinieces Daces Blūmas prezentāciju par jūgendstila daudzveidību, iedvesmas avotiem un ornamenta veidošanas īpatnībām. Veidojot savu jūgendstila ornamentu uz papīra, māksliniece demonstrēs kā to iespējams pārvērst improvizētā vitrāžā, izmantojot aukstās stikla krāsas. Iedvesmu varēs gūt no dažādiem jūgendstila ornamentiem un augu stilizācijām, kas apskatāmas gan muzeja ekspozīcijā, gan Daces Blūmas porcelāna un keramikas darbu izstādē „Jūgendstila noskaņās”.

Ieejas maksa radošajā darbnīcā EUR 2.00.


Izstāde „Jūgendstila noskaņās” muzejā „Rīgas Jūgendstila centrs” apskatāma līdz 29. novembrim.

<< 2019 Sep >>
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30