2014

Olesundā (Norvēģija) norisinājās starptautiskā jūgendstila pilsētu sadarbības tīkla Reseau Art Nouveau Network (RANN) 9.plenārsēde, 30.03.2014


LIELDIENU PASĀKUMI Rīgas Jūgendstila muzejā, 25.03.2014


Bērnu rīts Rīgas Jūgendstila muzejā „Kādas mājas stāsts”
, 13.03.2014


Izstāde „Jaunieguvumi”
, 13.03.2014


Vilim Plūdonim - 140
„Tāli taki - tuvi tēli”, 11.03.2014


Arhitekta Konstantīna Pēkšēna 155. jubilejas svinības un izstādes „Jaunieguvumi” atklāšana Rīgas Jūgendstila muzejā , 03.03.2014


Olesundā (Norvēģija) norisinājās starptautiskā jūgendstila pilsētu sadarbības tīkla Reseau Art Nouveau Network (RANN) 9.plenārsēde


No 2014. gada 18. marta līdz 23. martam Olesundā (Norvēģija) norisinājās starptautiskā jūgendstila pilsētu sadarbības tīkla Reseau Art Nouveau Network (RANN) 9.plenārsēde, Ģenerālā asambleja, zinātniskās komisijas sanāksme, ikgadējā zinātniskā konference “Jūgendstila arhitektūras ēku aizsardzība mainīgās vides apstākļos” un izstādes „Daba jūgendstilā” atklāšana.

Rīgas Jūgendstila centra pārstāvji direktore Dr.arch.Agrita Tipāne un starptautisko projektu vadītāja Iveta Sproģe ar asociācijas koordinācijas biroju saskaņoja programmu nākamajai RANN plenārsēdei un zinātniskajai konferencei 2014. gada 3.-7. septembrī Rīgā.

Tika veikta pētījumu atlase konferences „Iekštelpas un ārtelpas integritāte jūgendstila arhitektūrā” lasījumiem, kā rezultātā no 28 visdažādāko reģionu jūgendstila pētnieku iesūtītajiem pieteikumiem RANN asociācijas zinātniskā komisija atlasīja 10 pētījumu tēmas, tostarp arī J.Krastiņa pieteikto pētījumu.

RANN plenārsēdes laikā darba grupās apsprieda jaunas idejas un iespējamos projektus, kurus starptautiskajai asociācijai uzsākt pēc projekta „Jūgendstils un ekoloģija” (AN&E) realizācijas 2015.gada pavasarī.

RANN Ģenerālajā asamblejā un jauna RANN prezidenta vēlēšanās un jaunas valdes sastāva vēlēšanās, tajās par valdes locekli tika ievēlēta Iveta Sproģe.

2014.gada 21.martā Olesundas laikraksta „Sunnmorsposten” , kurš darbojas no 1882. Gada, konferenču zālē norisinājās RANN zinātniskā konference “Jūgendstila arhitektūras ēku aizsardzība mainīgās vides apstākļos”, kurā uzrunu teica Olesundas pilsētas mērs Torbjorns Akslens un īpaši atzinīgus vārdus veltīja Rīgas jūgendtila centra dalībai RANN sadarbības tīklā un veiksmīgajai sadarbībai ar Norvēģijas nacionālā jūgendstila centru.

LIELDIENU PASĀKUMI Rīgas Jūgendstila muzejā

2014. gada 13. aprīlī (svētdien)
Bērnu rīts pavasara un Lieldienu gaidīšanas noskaņās.

No 2014. gada 15. aprīļa līdz 20. aprīlim
Rīgas Jūgendstila muzejā
Muzeja darba laikā
Izstāde
"Lieldienas Rīgas Jūgendstila muzejā"
Eksponēti Lieldienu priekšmeti no jūgendstila laikmeta, kā arī īpašas svētku kompozīcijas un interjera dekori.
Ieeja ar derīgu ieejas biļeti muzejā.

2014 . gada 19. aprīlī
Plkst. 15.00
Rīgas Jūgendstila muzejā
„Lieldienu koncerts”
Piedalās postfolkloras grupa „Vecpilsētas dziedātāji”.
Grupas vadītājas Vēsmas Keires sagatavotajā Lieldienu programmā skanēs tautasdziesmas un dalībnieku stāsti par saulgriežu tradīcijām.
Ieeja koncertā laika posmā no 14.30 līdz 15.00 bez maksas.

2014. gada 20. aprīlī
Plkst. 15.00
Rīgas Jūgendstila muzejā
„Lieldienu koncerts”
Piedalās postfolkloras grupa „Vecpilsētas dziedātāji”.
Grupas vadītājas Vēsmas Keires sagatavotajā Lieldienu programmā skanēs tautasdziesmas un dalībnieku stāsti par saulgriežu tradīcijām.
Ieeja koncertā laika posmā no 14.30 līdz 15.00 bez maksas.

Bērnu rīts Rīgas Jūgendstila muzejā „Kādas mājas stāsts”

Rīgas Jūgendstila muzejā 16. martā (svētdien) pulksten 12.00 sagādāts pārsteigums mazākajiem apmeklētājiem. Ar aizraujošu pasaku un rotaļu palīdzību bērniem būs iespēja iepazīties ar muzeju un stāstu par arhitektu, kurš veidojis jūgendstila namus.


Muzejā tiek svinēta arhitekta Konstantīna Pēkšēna 155 gadu jubileja un tādēļ bērnu rīts veltīts arhitektūrai - mājām un namiem. Bērniem tiks lasītas pasakas par mājām un ceļojumā cauri muzejam mazie apmeklētāji tiks iepazīstināti ar vēsturiskajām telpām, kurās strādāja un dzīvoja arhitekts. Pasākuma laikā bērniem būs iespēja pielaikot jūgendstila cepures un sajust atmosfēru kādā dzīvoja pirms vairāk nekā simts gadiem.

Pasaku rītu vadīs stāstniece Ingūna Radziņa.

Muzeja pastāvīgais iemītnieks runcis Alberts, uzklausīs mazo apmeklētāju stāstus par viņu mājām. Nākot uz pasaku rītu, apmeklētāji tiek aicināti paņemt līdzi savas mājas stāstu, fotogrāfiju vai zīmējumu.

Ieejas maksa pasākumā 1.50 EUR

Izstāde „Jaunieguvumi”

Izstādē eksponēti simtgadīgi jūgendstila priekšmeti, kas lietoti Rīgā. Izsmalcinātie stikla un porcelāna priekšmeti, kā arī sieviešu un vīriešu aksesuāri 2013. gadā muzeja krājumā nonākuši pateicoties kuplajam dāvinātāju pulkam. Izstāde Rīgas Jūgendstila muzejā norisināsies no 6. marta līdz 4. jūnijam.


Vilim Plūdonim - 140
„Tāli taki - tuvi tēli”

Trešdien, 12. martā plkst. 17.00 Rīgas Jūgendstila muzejā visi interesenti tiek aicināti ieskatīties pazīstamā latviešu dzejnieka Viļa Plūdoņa pasaulē. Pasākumā literatūras zinātnieki sniegs ieskatu dzejnieka dzīves un daiļrades mazāk zināmās lappusēs, savukārt, komponists Jānis Lūsēns un operdziedātāja Kristīne Zadovska Viļa Plūdoņa dzeju atdzīvinās mūzikā.

Viļa Plūdoņa 140 gadu jubilejai veltītajā pasākumā Rīgas Jūgendstila muzejā par rakstnieka dzīvi un darbiem stāstīs literatūrvēsturnieks Viesturs Vecgrāvis, literatūrzinātniece Sandra Ratniece, kas būs arī pasākuma vadītāja, kā arī Rēzeknes Augstskolas studente Krista Aivare. Apmeklētājiem būs iespēja uzzināt daudz jauna par Viļa Plūdoņa dzeju bērniem, poēmām, balādēm un citiem darbiem.

Interesantu Viļa Plūdoņa daiļrades šķautni solās atklāt stāstījums par rakstnieka aizraušanos ar bioloģiju, kuras ietekmē tapis viens no izcilākajiem literārā jūgendstila paraugiem “Fantāzija par puķēm”.

Ieeja pasākumā ar derīgu ieejas biļeti muzejā

Arhitekta Konstantīna Pēkšēna 155. jubilejas svinības un izstādes „Jaunieguvumi” atklāšana Rīgas Jūgendstila muzejā

Ceturtdien, 6. martā plkst. 17.00 Rīgas Jūgendstila muzejā notiks izstādes „Jaunieguvumi” atklāšana, kā arī arhitektam Konstantīnam Pēkšēnam veltīts jubilejas pasākums.
Izstādē „Jaunieguvumi” eksponēti simtgadīgi jūgendstila priekšmeti, kas lietoti Rīgā. Izsmalcinātie stikla un porcelāna priekšmeti, kā arī sieviešu un vīriešu aksesuāri muzeja krājumā nonākuši pateicoties kuplajam dāvinātāju pulkam.


Rīgas Jūgendstila muzejs aicina apmeklēt arī izcilā latviešu arhitekta Konstantīna Pēkšēna 155 gadu jubilejas pasākumus – ceturtdien, 6. martā plkst. 17.00 notiks svinīgais sarīkojums – profesora Jāņa Krastiņa lekcija par K. Pēkšēna dzīvi un darbību, pasākumu kuplinot čellistam Mārim Ziemelim. Svinīgajā notikumā piedalīsies arī arhitekta dzimtas pārstāvji un studentu korporācijas „Selonija” biedri.

Piektdien, 7. martā plkst. 16.00 Rīgas Meža kapos (pulcēšanās pie pirmo Meža kapu ieejas) notiks piemiņas pasākums par godu Konstantīnam Pēkšēnam, to vadīs arhitekts Eižens Upmanis.

Konstantīns Pēkšēns (1859. gada 8. marts - 1928. gada 23. jūnijs) ir viens no visu laiku ievērojamākajiem latviešu arhitektiem. Pēc viņa projektiem Rīgā uzceltas vairāk nekā 200 ēkas, tostarp arī nams, kurš šobrīd atrodas Rīgas Jūgendstila muzejs. Paralēli arhitekta darbam, K.Pēkšēns aktīvi darbojās Rīgas Latviešu biedrībā un piedalījās latviešu laikrakstu izdošanā, tādējādi sniedzot lielu ieguldījumu nacionālajā Atmodā. Viņa vadībā zinības ieguva arī daudzi topošie latviešu arhitekti, kas strādāja arī Pirmās Latvijas Republikas laikā un radīja galvaspilsētas seju tādu, kādu mēs to pazīstam mūsdienās.
<< 2019 Sep >>
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30