2014

Aicinām iepazīt jūgendstilu Nīderlandē
, 17.10.2014


Bērnu rīts „Noslēpumainās pasakas”
, 10.10.2014


Tematiskās ekskursijas izstādē JŪGENDSTILS NĪDERLANDĒ
, 01.10.2014


Aicinām iepazīt jūgendstilu Nīderlandē

Nākamnedēļ, no 21. līdz 23. oktobrim aicinām uz muzeju „Rīgas Jūgendstila centrs”, kur notiks lekciju cikls par jūgendstilu Nīderlandē. Izstādes „Jūgendstils Nīderlandē” ietvaros vēsturnieks un kolekcionārs Frederiks Ērenss (Frederik Erens) iepazīstinās ar jūgendstila veidošanos un attīstību Nīderlandē, kā arī vadīs ekskursiju izstādē.

Otrdien 21. oktobrī plkst. 17.00 muzejā notiks lekcija par Holandiešu jūgendstila attīstību, izcelsmi un ietekmēm no 1885. līdz 1910. gadam. Lekcijā tiks stāstīs par jūgendstila veidošanos Nīderlandes arhitektūrā un lietišķā mākslā, par iespaidiem no Arts & Crafts kustības Lielbritānijā, ietekmēm no senajām kultūrām tādām kā Asīrija un Ēģipte, un nozīmīgo iespaidu no Austrumāzijas, īpaši Indonēzijas un Japānas.

Trešdien 22. oktobrī plkst. 17.00 lekcijas par Nīderlandes jūgendstila mākslas un Art Deco stila veicinātājiem. Šajā lekcijā tiks stāstīts par šīs mākslas attīstītājiem, piemēram, Roterdamas kuģu īpašnieku Albertu Gudriānu (Albert Goudriaan) un citiem.

Ceturtdien 23. oktobrī plkst. 16.00 lekcija par Amsterdamas ekspresionisma skolu un Hāgas skolu. Absolventi no Amsterdama arhitektūras biroja izveidoja "The Scheepvaarthuis" (Kuģniecības māju) kā pieteikumu cita veida arhitektūrai, kas kļuva aizvien populārāka Amsterdamā un ārpus tās no 1915. līdz 1930. gadam. Viņi veicināja fantastisko formu arhitektūru pretstatā "sausajai un pārāk racionālajai" arhitektūrai, kas dominēja Holandē.

Pēc lekcijas plkst. 17.00 sekos arī tematiskā ekskursija izstādē „Jūgendstils Nīderlandē”, kuru vadīs Frederiks Ērenss. Ekskursijas gaitā ikviens tiks aicināts iepazīt Nīderlandes jūgendstila savdabību – izstādē eksponētie jūgendstila laikmeta priekšmeti – grāmatas, trauki, mēbeles un mākslas darbi – atspoguļo dažādās laikmetam raksturīgākās iezīmes.

Lekcijās īpaši gaidīti arhitektūras, mākslas skolu un augstskolu studenti, kā arī visi interesenti, kuriem tuva mākslas vēsture un kuri vēlas gūt padziļinātu ieskatu Jūgendstila un Art Deco attīstībā Eiropā pagājušajā gadsimtā. Lekcijas un tematiskā ekskursija notiks angļu valodā, ieejas maksa EUR 1.50.

Bērnu rīts „Noslēpumainās pasakas”

Svētdien, 12. oktobrī plkst. 12.00 muzejā „Rīgas Jūgendstila centrs” notiks pasākums bērniem, kurā ar aizraujošu pasaku un uzdevumu palīdzību ikvienam būs iespēja nokļūt noslēpumiem bagātu pasaku valstībā, kā arī iepazīt muzeju.
Noslēpumainajā un miglainajā rudens laikā muzejs „Rīgas Jūgendstila centrs” aicina nokļūt pasaku un noslēpumu pasaulē kopā ar stāstnieci Ingunu Radziņu un Runci Albertu. „Sensenos laikos, kad vēl ezeri laidās pa gaisu, kāds ezers, izdzirdējis sevi saucam, krita lejup, un ezerā sausa palika tikai neliela saliņa, uz kuras atradās noslēpumaina lāde”, tā stāstniece Inguna Radziņa iesāk savu pasaku. Kādas noslēpumainas būtnes un pasakas slēpjas lādē, to varēs atklāt ikviens pasākuma apmeklētājs.


Bērni kopā ar Runci Albertu dosies arī aizraujošā ceļojumā, iepazīstot muzeja vēsturiskās telpas. Pasākuma laikā bērniem un vecākiem būs iespēja pielaikot arī jūgendstila cepures un sajust atmosfēru, kāda valdīja rīdzinieku namos pirms vairāk nekā simts gadiem.

Ieejas maksa pasākumā EUR 1.50

Tematiskās ekskursijas izstādē JŪGENDSTILS NĪDERLANDĒ

Oktobra ceturtdienās – 2., 9., 16., 23. un 30. oktobrī plkst. 17.00 aicinām uz tematiskām ekskursijām Rīgas Jūgendstila muzejā izstādē JŪGENDSTILS NĪDERLANDĒ.

Ikvienam muzeja apmeklētājam būs iespēja noklausīties aizraujošu stāstījumu par izstādi JŪGENDSTILS NĪDERLANDĒ, kā arī par Rīgas Jūgendstila muzeja ekspozīciju. Ekskursijas gaitā ikviens tiks aicināts iepazīt Nīderlandes jūgendstila savdabību – izstādē eksponētie jūgendstila laikmeta priekšmeti – grāmatas, trauki, mēbeles un mākslas darbi – atspoguļo laikmetam raksturīgākās iezīmes – racionālisma virzienu, dekoratīvo jūgendstilu, Āzijas ietekmi un citus strāvojumus.

 
Tematisko ekskursiju, kura notiks 23. oktobrī plkst. 17.00, vadīs pats izstādes JŪGENDSTILS NĪDERLANDĒ veidotājs – mākslas vēsturnieks Frederiks Erenss (Frederick Erenc).

Nīderlandes jūgendstilam veltītā izstāde, kas tapusi sadarbībā ar mākslas vēsturnieku Frederiku Ērensu un Nīderlandes Karalistes vēstniecību Rīgā, noslēgsies 30. novembrī.


Ieejas maksa pasākumā EUR 1.50

<< 2019 Sep >>
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30